טירקל: "מה שצריך להשפיע על אנשים זה אם יש או אין הרשעה, לא החשדות"

"מה שצריך להשפיע זה אם יש הרשעה, ולא החשדות"
שופט העליון בדימוס הגיב בכאן רשת ב על ההחלטה להגיש כתב אישום נגד נתניהו כפוף לשימוע ערב הבחירות ואמר כי מנדלבליט היה מיטיב לעשות אם היה פותח את כל התהליכים לאחר הבחירות. על התקפות רה"מ נגד בכירי הפרקליטות אמר: "זה דבר שלא היה צריך להיות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השופט בדימוס יעקב טירקל
צילום: צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

שופט בית המשפט העליון בדימוס יעקב טירקל אמר היום (ראשון) כי הוא מעריך מאוד את היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט - אך סבור שהיה מיטיב לעשות אם היה פותח את כל התהליכים בעניין כתב האישום נגד ראש הממשלה רק אחרי הבחירות.

האזינו לריאיון עם השופט בדימוס יעקב טירקל בכאן רשת ב

בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, אמר טירקל: "אני חושב שמה שצריך להשפיע על אנשים זה אם יש הרשעה או אין הרשעה, לא החשדות. זה לא מספיק וזה לא החומר שצריך להיות לפני הציבור. לפני הציבור צריכים להיות דברים ברורים". לדבריו, החוק אומר שראש הממשלה יכול להמשיך לכהן בתפקידו עד הרשעה והוא חושב שצריך להיצמד לחוק.

באשר לכיוון שאליו עשויים להתפתח התהליכים בתיקי נתניהו, אמר השופט לשעבר כי "היו כבר בעבר כל מיני הפתעות בכל מיני תיקים. אני לא שולל את האפשרות שהוא גם יצא בסוף זכאי מכל התיקים האלה". טירקל ציין כי "העובדה שיש לי ראש ממשלה, שיועץ משפטי כל כך רציני ומכובד, שאני מכבד את חוות דעתו, מגיע לגביו למסקנות שהוא הגיע - זה עושה לי מצב רוח רע ומצער אותי מאוד".

טירקל התייחס גם למתקפות של בנימין נתניהו נגד נציגי הפרקליטות בדבריו לאחר הודעת היועץ המשפטי לממשלה. לדבריו: "זה דבר שלא היה צריך להיות, מאוד מאוד מכוער בעיניי. אני לא יודע אם זו ההחלטה של ראש הממשלה או של היועצים שלו. אני חושב שזו שגיאה גם מבחינתו, מבחינה טקטית, מבחינה ציבורית, זה מעשה שלא ייעשה, לא היה מקום לתגובות האלה".

הפופולריים