פרקליט המדינה שי ניצן: המתקפות על בן ארי לא ראויות, דבר לא ירתיע אותנו

שי ניצן: "המתקפות על ליאת בן ארי לא ראויות"
פרקליט המדינה אמר כי המדיניות המנחה את הפרקליטות זה שנים רבות היא שאם תיק מבשיל להכרעה אין מקום להמתין עם פרסום ההחלטה רק בגין בחירות קרבות. על ההתקפות של רה"מ נגד עורכת הדין ליאת בן ארי: "היא לא ראויה להן, היא אשת מקצוע מן המעלה הראשונה, הפועלת ביושר ובהגינות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרקליט המדינה שי ניצן
צילום: צילום: פלאש 90

פרקליט המדינה, שי ניצן, אומר היום (ראשון) כי אין שחר לטענות משני הצדדים שההחלטות שקיבל היועץ המשפטי לממשלה בתיקי ראש הממשלה נתניהו התקבלו משיקולים זרים. ביום עיון באוניברסיטת חיפה אמר ניצן כי ההחלטות התקבלו אך ורק משיקולים ענייניים, המבוססים על חומר הראיות. "שאלת זהותו הפוליטית של חשוד אינה מעניינת אותנו ואינה נשקלת על ידינו לעולם".


ניצן הדגיש כי ההחלטה שהתקבלה אינה החלטה סופית להגיש כתב אישום. "מדובר בהחלטת ביניים לשקול להעמיד את ראש הממשלה לדין, וההחלטה הסופית תתקבל רק לאחר שראש הממשלה, אם ירצה בכך, ישמיע טענותיו בפני היועץ המשפטי לממשלה ובפני אנשי הפרקליטות המסייעים לו. "אני יכול להבטיח לכם שהטענות שיועלו יישמעו ויישקלו בכובד ראש, במלוא הרצינות ובנפש חפצה. רק לאחר מכן תתקבל החלטה סופית".

על המחלוקת בינו ובין מנדלבליט באשר לסעיפי האישום אמר ניצן: "העמדות השונות פורסמו שכן היועץ המשפטי ואני סברנו שיש ערך רב לשקיפות בעניין זה, ואין מקום למנוע מן הציבור להכיר את עמדותיי, גם אם שונות הן מעמדות היועץ. עם זאת, חשוב להבהיר כי על פי החוק, ההחלטה הסופית הקובעת היא החלטת היועץ המשפטי לממשלה. כל תהליך העבודה בפרשה היה סדור ומקצועי עד מאד. מחלוקות מקצועיות הן דבר תדיר במקומותינו, אולם מחלוקות אלה לא מנעו מאתנו לעבוד יחד בצורה מכובדת וראויה, עד לקבלת ההחלטה".

באשר למועד קבלת ההחלטה אמר פרקליט המדינה: "פעלנו לפי מדיניות המנחה אותנו זה שנים רבות לפיה ככלל, אם תיק מבשיל להכרעה אין מקום להמתין עם פרסום ההחלטה רק בגין בחירות קרבות. זכות הציבור לדעת ועקרונות משפט נוספים מחייבים לפעול בדרך זו. כך פעלנו בעבר למשל בעניינו של השר צחי הנגבי, שזימון לשימוע נשלח לו זמן מה לפני הבחירות. כך קובעת הנחיית היועץ המשפטי ממשלה משנת 2005 ולפיה נהגנו".

הוא ציין כי לוח הזמנים לטיפול הפרקליטות והיועץ המשפטי נקבע זמן רב לפני שהוחלט להקדים את הבחירות. "הדיונים בפרקליטות הסתיימו אף הם לפני שהתקבלה ההחלטה להקדים הבחירות ואף הודעתי על כך בפומבי והוספתי כי בימים הקרובים יחלו הדיונים הסופיים אצל היועץ המשפטי לממשלה. רק זמן קצר לאחר מכן הוחלט על הקדמת הבחירות וכאמור, לא הייתה כל סיבה לעכב את הדיונים אצל היועץ המשפטי לממשלה שמועדיהם נקבעו מראש".

על המתקפה שהוביל ראש הממשלה נגד עורכת הדין ליאת בן ארי שניהלה את תיקי נתניהו אמר ניצן: "שמעתי בצער את ההתקפות האישיות נגדה. בצער רב. היא לא ראויה להן. היא אשת מקצוע מן המעלה הראשונה, הפועלת ביושר ובהגינות, המקדישה את מיטב שנותיה למאבק בשחיתות הציבורית. אין לי ספק שהיא תמשיך לפעול ביושר וללא משוא פנים גם בהמשך הדרך. כך נעשה כולנו, שכן זהו תפקידנו. לכך נועדנו ולכך נשלחנו. אנו נוסיף לעשות את מלאכתנו, כפי שעשינו עד כה, בדרך ישרה, יסודית, מקצועית ומהירה, עד להשלמת התהליך וקבלת ההחלטה הסופית הנכונה ביותר, בתום השימוע. דבר לא ירתיענו".

הפופולריים