ועדת הבחירות: נאום נתניהו יועבר בהשהייה של 10 דקות

נאום נתניהו יועבר בהשהייה של 10 דקות
בעקבות עתירה של מפלגת העבודה, השופט חנן מלצר קבע כי דבריו של ראש הממשלה בהשקת קמפיין הליכוד לא יועברו בשידור חי במהדורות החדשות כדי להימנע מתעמולה. נתניהו הלין: "בכל ערב נותנים במה למפלגת השמאל של גנץ ולפיד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: פלאש 90

יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, הורה לכלי התקשורת שלא להעביר הערב (שני) בשידור חי את נאומו הצפוי של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בכנס השקת קמפיין הבחירות של הליכוד – אלא לשדרו בהשהייה של 10 דקות. בתגובה לעתירה שהגישה מפלגת העבודה, קבעה הוועדה כי בטווח הזמן הזה יוכלו כלי התקשורת לברור את התכנים החדשותיים בנאום, ולהימנע משידור תעמולת בחירות.

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתםמלצר נימק את ההחלטה ומסר: "לא מצאתי לנכון לאסור את השידור, ככל שגופי השידור יבקשו לשדרו, ואין זאת חובתם כמובן, בכפוף לכך שהדברים שיסוקרו יהיו בגדר חדשות ולא בגדר תעמולת בחירות. יחד עם זאת, בראי השידורים הקודמים של נאומי ראשי הרשימות כולם, שלא הוגשו כנגדם עתירות בפניי, אני קובע כי אין לשדר את הכנס בשידור חי - אלא בהשהייה של 10 דקות לפחות".

"במסגרת ההשהייה, העורכים של הגופים המשדרים יעיינו בדברים שייאמרו בכנס ויכריעו אם מדובר בחדשות או בתעמולת בחירות", הסביר יו"ר ועדת הבחירות. "ובמסגרת השהייה זו, יהיה בידם סיפק לאזן בין הערכים השונים".

במפלגת העבודה, שהגישה את העתירה נגד שידור נאומו של ראש הממשלה, בירכו על החלטתו של מלצר ומסרו: "תעמולת הבחירות של ביבי זה לא ניוז. טוב עשה כבוד השופט שעצר את הביזיון של שידורי תעמולת נתניהו מדי ערב במהדורות החדשות".

נתניהו הגיב להחלטה בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "‫כל ערב ערוצי התעמולה של השמאל נותנים במה מלאה למפלגת השמאל של לפיד וגנץ. רק במקרה של הליכוד זה 'תעמולת בחירות'. היכנסו לפייסבוק שלי בשעה 20:00 והצטרפו לנאום המלא שלי - בלי דיליי ובלי צנזורה‬".


הפופולריים