היועמ"ש ופרקליט המדינה: אין לאפשר התמודדות מיכאל בן ארי לכנסת בשל גזענות

היועמ"ש: אין לאפשר התמודדות בן ארי לכנסת
הסיבה – הסתה לגזענות. בנוגע לאיתמר בן-גביר, היועץ קבע כי "מצבור הראיות מטריד מאוד", אך הוא יוכל להתמודד. תגובת עוצמה יהודית: "מנדלבליט וניצן מנהלים את המדינה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן מסרו הערב (שלישי) לוועדת הבחירות כי אין לאפשר למיכאל בן-ארי מעוצמה יהודית להתמודד לכנסת ה-21. הסיבה – הסתה לגזענות. בנוגע לאיתמר בן-גביר, היועץ קבע כי "מצבור הראיות מטריד מאוד", אך לפי עמדת מנדלבליט וניצן הוא יוכל להתמודד. את העתירה בנושא הגישה מפלגת מרצ. 

על פי הודעת היועץ, עיקר המשקל ניתן לדברים שנאמרו בקולו של בן-ארי בסרטונים שונים, שחלקם הועלו לעמוד הפייסבוק של עוצמה יהודית. בעמדת היועץ המשפטי ציטוטים מפורטים "המלמדים באופן מובהק כי בן ארי מסית לליבוי יצרים שיטתי על יסוד לאומי-אתני נגד האוכלוסייה הערבית באופן המביא איבה ומעמיק תהום".

עוד נכתב כי בן-ארי קורא ל"שלילה אלימה" של זכויות האוכלוסייה הערבית ול"ביזוי שיטתי ומכוון" של האוכלוסייה הערבית. על פי היועץ, מכלול מתמשך וחמור זה, מלמד כי יש הצדקה לפסילת בן-ארי.

ביחס למועמדתו של איתמר בן-גביר, עמדת היועץ המשפטי לממשלה היא שהראיות שהובאו במסגרת הבקשות הן "משמעותיות ומטרידות ביותר", והדברים שנאמרו על ידי בן-גביר הם "קשים וצורמים ביותר". על פי עמדתם של מנדלבליט וניתן, בן-גביר התקרב "קירבה מסוכנת לקו האסור, שהחוצה אותו מנוע מלהתמודד בבחירות".

"אולם לצד זאת, הרי שבעניינו של בן-גביר, הבקשה איננה מבססת תשתית ראייתית משכנעת, ברורה וחד משמעית, העולה כדי מסה ראייתית קריטית, המאפשרת פסילת מועמד בבחירות לכנסת, בהתאם לאמות המידה הנוקשות שהותוו בפסיקת בית המשפט", נכתב בעמדתם.

תגובת עוצמה יהודית לעמדת מנדלבליט וניצן: "עמדת היועץ המשפטי לממשלה לפיה יש לפסול את ד"ר בן-ארי מלרוץ לכנסת היא ההוכחה הגדולה כי מנדלבליט ושי ניצן הם שמנהלים את מדינת ישראל.

"רק אתמול הודיע מנדלבליט שהוא מתנגד לפסילה של מפלגות בל"ד, חד"ש ותע"ל, מפלגות שמסיתות נגד מדינת ישראל, תומכות טרור מובהקות שמעודדות פגיעה ביהודים וחברי כנסת מתוך הרשימות הללו סבורים שרצח חיילים ומתיישבים הוא דרך לגיטימית להתנגדות למדינת ישראל.

"אנו מקווים ומאמינים שחברי וועדת הבחירות יבהירו מחר ליועמ"ש שיש גבול לצביעות, יועץ משפטי שמכשיר את אויבי ישראל ומבקש לפסול את ד"ר בן ארי לא ראוי להיות היועץ המשפטי של מדינת ישראל. הרפורמים הוליכו את מנדלבליט שולל כאשר הגישו חצאי הקלטות וסילופי ראיונות ומחר בוועדה נוכיח שעמדת היועמ"ש היא חסרת בסיס משפטי".

הפופולריים