דיכטר בכאן רשת ב: אין פתרון מדיני למצב בעזה

דיכטר בכאן רשת ב: אין פתרון מדיני למצב בעזה
יו"ר ועדת חוץ וביטחון בכנסת אמר בכאן רשת ב שיהיה צורך במבצע כמו חומת מגן ברצועה: "עזה תצטרך להיות מפורקת מהתשתיות הצבאיות, לצערי אין דרך מדינית לבצע את זה". על מיכאל בן ארי: "לא מאמין שיהיה הבדל בין מפלגה יהודית וערבית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי דיכטר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ אבי דיכטר מהליכוד, טען היום (רביעי) בכאן רשת ב כי אין פתרון מדיני למצב ברצועת עזה - ולכן ישראל תצטרך לפעול צבאית ברצועה. בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, אמר דיכטר שיהיה צורך לפרק את עזה מהתשתיות הצבאיות שלה. לדבריו, "יהיה צורך במעין מבצע 'חומת מגן', לאפשר לכוחות הביטחון נגישות מקסימלית".

האזינו לריאיון עם אבי דיכטר

"מה שיקרה בסופו של דבר בעזה, זה שהיא תצטרך להיות מפורקת מהתשתיות הצבאיות שבה. אין שום פתרון אחר שאני מכיר, אני לא רואה את זה הדבר הזה מתבצע בדרך מדינית לצערי", אמר דיכטר. "לכן צריך לתכנן היטב את העיתוי האופטימלי שצריך לצאת לדרך. זה לא מהלך של שבועיים ולא של חודשיים".

דיכטר הוסיף כי "העיתוי האופטימלי צריך להיקבע על ידי דרג מדיני, צבאי, ביטחוני. זה לא מהלך קצר. צריך להבין - הסיפור של עזה הוא לא סיפור עם ארגון טרור רגיל. זו יישות טרור עם יכולות צבאיות, הרשות הפלסטינית לא מחוברת לעזה. להיפך כל מהלך של הרשות של אבו מאזן בעזה הוא רק מקשה על ישראל, בידיעה ובכוונת מכוון שלהם".

דיכטר התייחס בריאיון גם לדיון על פסילת מועמדותו לכנסת של מיכאל בן ארי ואמר: "ישבתי בכנסת הקודמת כשהוא היה חבר כנסת. לצידנו היו חברי כנסת מרשימות ערביות, שהקו האידיאולוגי שלהם עונה בדיוק למה שהחוק קובע שאסור לכהן בכנסת. אני מתקשה לראות שתינקט מידת דין שונה לגבי מפלגה יהודית ושונה לגבי מפלגה ערבית".

הפופולריים