ועדת הבחירות דנה בפסילת בל"ד וחד"ש-תע"ל

ועדת הבחירות דנה בפסילת בל"ד וחד"ש-תע"ל
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פרסם שלשום את עמדתו ולפיה אין מסה ראייתית קריטית כדי לפסול את המפלגות הערביות. שידור ישיר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

ועדת הבחירות המרכזית דנה הערב (רביעי) בעתירות שהוגשו נגד התמודדותן של חד"ש-תע"ל ובל"ד בבחירות לכנסת. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פרסם שלשום את עמדתו ולפיה אין מסה ראייתית קריטית כדי לפסול את המפלגות הערביות. 

מוקדם יותר התקיים בוועדה דיון בעניינם של אנשי עוצמה יהודית - מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר. הוועדה החליטה שני האישים לא ייפסלו מהתמודדות לכנסת, למרות עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה. ההצבעה עברה על חודו של קול - 16 הצביעו נגד הפסילה לעומת 15 שהצביעו בעד. יו"ר מרצ תמר זנדברג אמרה כי תגיש עתירה נגד ההחלטה לבג"ץ. גם איתמר בן גביר יוכל להתמודד.

עימות קולני התרחש במהלך הדיון בין איתמר בן גביר ועיסאווי פריג', בדיון בוועדת הבחירות המרכזית. בן גביר קרא לעבר פריג': "הוא חושב שהוא על המרמרה". פריג' צעק: "אני לוחם את המלחמה שאתם היהודים הייתם צריכים לעשות נגד הגזענות". לבקשת בן גביר, הופסק הדיון לחצי שעה לצורך עיון בעמדת היועץ המשפטי לממשלה, שהגיעה אמש לקראת חצות. העימות נמשך גם מחוץ לאולם. 

הפופולריים