עודה: "גאים בעופר כסיף, אין לי ספק שבית המשפט יחזיר אותו"

עודה: "גאים בכסיף, אין לי ספק שביהמ"ש יחזירו"
הח"כ הגיב בכאן רשת ב להחלטת ועדת הבחירות שלא לאפשר מועמדותו של כסיף ברשימת חד"ש-תע"ל: "הייתי משתמש במילים שונות, אבל אין עילה לפסול אותו. ההגמוניה בישראל גזענית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איימן עודה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ איימן עודה מרשימת חד"ש-תע"ל תקף היום (חמישי) בחריפות את החלטתה של ועדת הבחירות אמש לפסול את מועמדותו של עופר כסיף לכנסת מטעם המפלגה. "ועדת הבחירות מאשרת כהניסטים שמאמינים בטוהר הגזע ובעליונות יהודית, ובן אדם שמאמין בשלום ושוויון הוא זה שנפסל. לאן הגענו?", אמר עודה בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

האזינו לריאיון המלא עם איימן עודה בכאן רשת ב

"אנחנו גאים בכסיף", הצהיר עודה. "הוא מקדם את האג'נדה שלנו". הח"כ הודה כי "יש כמה אמירות שכסיף אמר כשהיה אזרח, עוד לפני שהחליט להתמודד לכנסת, והייתי משתמש במילים אחרות. אבל לפי סעיף 7 א' לחוק יסוד הכנסת, הוא לא עבר על שום דבר שעלול לפסול אותו. אין לי ספק שבית המשפט עוד יחזיר אותו, אין שום עילה ושום סיבה לפסול אותו".

הח"כ יצא נגד ועדת הבחירות וטען: "ההגמוניה במדינת ישראל כל כך מוטה, כל כך גזענית. מה שחשוב פה זה שהוועדה מאשרת את הכהניסטים, אנשים שמאמינים בטוהר הגזע, בעליונות יהודית וגם בטרנספר בכוח לחברה אזרחית. לאן הגענו? בן אדם שמאמין בשלום ושוויון הוא זה שנפסל. ודאי שהוועדה פוליטית, היא מורכבת ממפלגות ויש הטייה ימינה מאוד קשה במדינת ישראל".

על הפסילה של בל"ד אמר עודה: "הם יעברו את אחוז החסימה. מה שקרה אתמול יעזור להם, ואני שמח שהוא יעזור להם. אני מקווה שהם יקבלו שישה ושבעה ושמונה מנדטים. זה בושה וחרפה מה שקורה פה. נעשה את הכול בשביל שהם יעברו את בית המשפט, והם יעברו את בית המשפט. אנחנו נעמוד לצדם, יש לנו הזדהות וסולידריות".

מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית: "יש דואליות מסויימת"

מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, אורלי עדס, התייחסה בתוכנית לטענות נגד הוועדה: "אכן יש איזושהי דואליות מסוימת בעניין הזה של הוועדה. מצד אחד הם מייצגים את מגוון הדעות הפוליטיות, אבל מנגד צריך לזכור שבסוגייה של אישור ופסילת רשימות - הוועדה יושבת כמעין גוף שיפוטי. כרגע זה המצב החוקי וזה אחד מהתפקידים העיקריים של מליאת ועדת הבחירות".

האזינו לריאיון המלא עם אורלי עדס בכאן רשת ב

על הטענות של הליכוד בנוגע להשהיית נאומו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, השבוע בהשקת קמפיין הבחירות אמרה עדס: "יו"ר הוועדה דן בנושאים האלו רק כאשר מובאת עתירה לפתחו. למיטב זכרוני, לא הוגשה עתירה בנוגע לנאומים של פוליטיקאים אחרים. אילו הייתה מוגשת, השופט היה דן בה בהחלט ונותן את החלטתו". היא הדגישה כי לא מדובר בהחלטה גורפת שתחול על כל נאום, אלא "החלטה נקודתית".

הפופולריים