חשש בישראל: מתקפת סייבר 48 שעות לפני הבחירות

חשש בישראל: מתקפת סייבר 48 שעות לפני הבחירות
למרות שעד כה לא זוהו ניסיונות פריצה למערכות הקשורות לבחירות בישראל, החשש במערך הסייבר הוא מפני פעילות ביומיים האחרונים לפני ההליכה לקלפיות. בין היתר חוששים מפני פעילות של אנונימוס, שתמקד את המבצע השנתי במערכת הפוליטית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
האקר
צילום: צילום: Getty Images

חשש מניסיון שיבוש או פריצה למערכות הקשורות לבחירות ב-48 השעות שלפני יום הבוחר על ידי ארגון אנונימוס: בישראל מעריכים כי הניסיונות יבוצעו ברגעים האחרונים לפני הבחירות.


החשש המרכזי הוא פרסום חומרים שנגנבו מאחת המפלגות, כלומר חומרים או תכתובות פנימיות שפרסומם עלול לפגוע בהן. דוגמה לכך היא למשל פרסום אלפי תכתובות פנימיות של הנשיא עמנואל מקרון בצרפת – 48 שעות לפני הבחירות, או הפריצה למחשבי המפלגה הדמוקרטית שפגעה בהילרי קלינטון בבחירות בארה"ב.

בישראל מעריכים שפעילות "OpIsrael" השנתית של ארגון אנונימוס שמכוונת נגד ישראל, תתמקד הפעם במערכת הבחירות. בדרך כלל הארגון יוצר עומס על שרתים של אתרים ומעביר דרכם מסרים. ההערכה היא שהשנה המסרים יעסקו בבחירות.

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

כחלק מההיערכות הישראלית, נפגשים מדי יום אנשי מערך הסייבר והשב"כ כדי לדון ולהעריך את רמת האיומים הנוכחית. עד כה לא זוהו ניסיונות פריצה או פגיעה במערכות הקשורות לבחירות.

 

 

 

הפופולריים