ליברמן על עוצמה יהודית: "ישתמשו בהם לגוש חוסם - אבל אף אחד לא ייקח אותם"

ליברמן על עוצמה יהודית: "אף אחד לא יקח אותם"
חברי הליכוד תקפו את כחול לבן באירועי שבתרבות: אקוניס הזהיר כי "השמאל יקים את הממשלה הבאה בתמיכת הסיעות הערביות", אוחנה כינה את גנץ ולפיד "בובות על חוט". מנגד, שלח טען כי אם גנץ ירכיב ממשלה - החרדים לא בהכרח ילכו לאופוזיציה, ורם בן ברק הבהיר - "הקואליציה האידיאלית היא הליכוד ללא נתניהו, העבודה וכל מי שירצה להצטרף לאחדות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ליברמן בשבתרבות בת"א
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, תקף היום (שבת) בשבתרבות בכפר יונה את מפלגת כחול לבן, ואמר כי "ברגע שעפר שלח אמר שהוא לא פוסל גוש טכני עם המפלגות הערביות - הם פסולים. בל"ד זו לא מפלגה, זה ארגון טרור. אני יודע מראש שבג"ץ יאפשר להם לרוץ, זו התקרנפות".

ברקע דבריו על איתמר בן גביר שגררו איום בתביעה, התייחס ליברמן לחיבור מפלגות הימין עם עוצמה יהודית: "אין סיכוי שהמפלגות הערביות יהיו בממשלה ואין סיכוי שההזויים האלו יהיו בצד שני. ישתמשו בהם לגוש חוסם - אבל אף אחד לא ייקח אותם".

גם השר צחי הנגבי דיבר בשבתרבות במבשרת ציון על החיבור עם עוצמה יהודית, והבהיר כי בליכוד נאלצו להתפשר: "אנחנו סולדים מהם ולכן הם לא חלק מאיתנו. האמירה של סמוטריץ' בעניין המיילדות הערביות לא פחות גזענית בעיניי. עם זאת, עשינו מאמץ ש-100,000 קולות של הציונות הדתית לא ירדו לטמיון".

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' אמרה בשבתרבות בגבעת שמואל כי "אם נתניהו יצליח חלילה להרכיב ממשלת ימין, יהיה בה המרכיב הנתעב של זהות יהודית. בנוסף הוא יחתור להעביר את החוק הצרפתי שיעכב את ההליכים המשפטיים נגדו. זה מסוכן וזה איום כפול על הדמוקרטיה". 

על רקע יום האישה הבינלאומי, אמרה יחימוביץ' כי "גם נשים ימניות צריכות לזכור שההישגים הפמיניסטיים הכבירים לא צמחו בשמרנות או בימין. נשים שמקדמות שמרנות, כמו איילת שקד למשל, בכלל לא היו נהנות מהזכות לבחור ולהיבחר לו השמרנות היתה מנצחת. שמרנות היא אויב הפמיניזם".

רם בן ברק, המתמודד מטעם רשימת כחול לבן, אמר בשבתרבות בקריית טבעון כי נתניהו אינו ראוי להיות ראש ממשלה. "הקואליציה האידיאלית היא הליכוד ללא נתניהו, העבודה וכל מי שירצה להצטרף לאחדות", הבהיר המשנה לראש המוסד לשעבר. "לא נשב עם נתניהו ולא נשב עם מפלגות שאינן דוגלות בקיומה של מדינת ישראל".

ח"כ אמיר אוחנה הוסיף לתקוף גם השבוע את בני גנץ ויאיר לפיד, הפעם בשבתרבות בכפר יונה: "לא מהמרים על מדינת ישראל ומחליפים ראש ממשלה בבובות על חוט", טען חבר הכנסת מהליכוד. "אדם שבניסיון הראשון שלו מחוץ לצבא הביא חברה לפשיטת רגל. ויש גם מן רוטציה-מוטציה - לוקחים אדם לא מנוסה אחד, ואחרי שנתיים כשיצבור מעט ניסיון, יחליפו אותו באדם אחר שאין לו ניסיון".


שר המדע אופיר אקוניס קרא היום בשבתרבות בנתניה למצביעי הימין להישמר: "חודש בדיוק לבחירות 2019 - מפלגות השמאל, בתמיכת הסיעות הערביות, יקימו את הממשלה הבאה", טען. לדברי השר, "העובדה שמאז 1992 גוש השמאל מצליח לייצר גוש חוסם להקמת ממשלה לאומית בראשות הליכוד, היא תמרור אזהרה מהדהד לכל מצביעי הימין שחוששים מהקמת ממשלה שתקדם נסיגות, תעקור יישובים ותחזיר את כלכלת ישראל 40 שנה אחורה למשק בשליטת ההסתדרות".

ח"כ עפר שלח אמר בשבתרבות במבשרת ציון כי אם הפער בין כחול לבן לבין הליכוד יהיה כמו שהוא היום, וגדול מכך - הנשיא יטיל על גנץ את הרכבת הממשלה. "יש לא מעט מפלגות שהיום אומרות שלא ישבו עם גנץ, אבל אם הוא יקבל את הטלת הממשלה - הן ירצו לשבת איתו", הוסיף שלח. "ראינו איך החרדים נראים כשהם באופוזיציה. הם לפחות יבואו לדבר, אני אומר את זה בידיעה ולא בניחוש".

הפופולריים