מנכ"ל משרד האוצר: הגירעון פורסם מאוחר כי הייתי חולה

באב"ד: הגירעון פורסם מאוחר כי הייתי חולה
בריאיון לכאן רשת ב מתח שי באב"ד ביקרות נוקבת על האופן שבו סוקרה עליית הגירעון ל-3.5%, ואמר כי בשלב זה "לא ידוע אם יש בעיה או אין". באב"ד הדגיש: "אין שום תוכניות לבצע קיצוצים כרגע"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד התייחס הבוקר (ראשון) לגירעון בתקציב המדינה, שזינק בחודש פברואר ל-3.5%, ולפרסומו של הנתון המדאיג ביום חמישי האחרון דווקא בשעת ערב מאוחרת. בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר באב"ד כי ההודעה על הגירעון פורסמה מאוחר בשל בעיה בריאותית שהוא סובל ממנה, ובעטיה אף ניאלץ לבוא באותו יום לבית החולים שיבא.

האזינו לריאיון עם שי באב"ד בכאן רשת ב

"הסיבה היא מאוד פשוטה" אמר באב"ד, "אני כבר נמצא חמישה ימים חולה בבית. ביום חמישי הבנו שהנתונים עוד רגע יודלפו ועשינו שיחת ועידה. כשחזרתי מבית החולים עשינו שיפוצים אחרונים להודעה ושיחררנו אותה ברגע האחרון".

באב"ד מתח ביקורת נוקבת על האופן שבו סוּקר העניין בכלי התקשורת, והוסיף כי בעת הזו לא ידוע מה יהיה היקף ההכנסות ממסים ואם יש בעיה או אין: "זה פשוט בושה וחרפה שככה זה דווח. "בכל אחת מהשנים האחרונות, מאז 2015, קראתי עד כמה המצב יהיה בעייתי וכמה הפחתות המסים יכניסו אותנו לגירעון עמוק ולבעיה מאוד גדולה.

"בסופו של יום עד בכל אחת מהשנים גמרנו או בגירעון או פחות מהגירעון. אני מציע בשלב הזה להמתין, אנחנו נמצאים עוד בשלב מאוד מוקדם של השנה – אנחנו עדיין לא יודעים מה יהיה בהכנסות, ועדיין לא יודעים האם יש בעיה או אין בעיה. עם זה הדגיש מנכ"ל האוצר: "אני יכול להגיד לך שבשלב הזה אין שום תכניות במשרד האוצר להעלות מיסים, אין שום תכניות במשרד האוצר לבצע קיצוצים כרגע".

הגעת הגירעון התקציבי ל-3.5 אחוזים היא עלייה של 0.2% מהחודש הקודם - שכבר נחשב לגבוה במיוחד. תחזיות משרד האוצר לסוף השנה עומדות על 3.6%, אך ספק אם יעמדו גם בהן.

הפופולריים