נתניהו בישיבת סיעה: תיק החינוך יישאר בידי הליכוד

רה"מ בישיבת סיעה: תיק החינוך יישאר אצל הליכוד
"זה הדבר שנשאף לעשותו כדי להמשיך להנחיל ציונות ומצוינות", אמר נתניהו על רקע התבטאויותיהם של כמה ראשי מפלגות על כך שהם חפצים בתיק החינוך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: פלאש 90

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו, אמר היום (שני) בפתח ישיבת סיעה במרכז מורשת בגין בירשולים: "אם הליכוד ירכיב את הממשלה הבאה - תיק החינוך יישאר בידינו. זה הדבר שנשאף לעשותו כדי להמשיך להנחיל ציונות ומצוינות לכל ילדי וילדות ישראל".

סקר הסקרים של כאן חדשות - בואו להרכיב את הכנסת שלכם

ראש הממשלה הוסיף: "צריך להבטיח שהליכוד ירכיב את הממשלה הבאה וצריך ליכוד גדול. זה המבחן הגדול - ליכוד אחד גדול מול כל השמאל. זאת הבחירה האמיתית, בין ממשלת שמאל בראשות לפיד וגנץ לבין ממשלת ימין של הליכוד בראשותי".

האזינו לריאיון עם משה פייגלין בכאן רשת ב

דבריו של נתניהו בנוגע לתיק החינוך מגיעים, לאחר שכמה ראשי מפלגות ממחנה הימין הביעו רצון לקבל את תיק החינוך בממשלה הבאה. יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' אמר היום בריאיון לכאן רשת ב: "ההורים שלי חסכו פת מפיהם כדי להעניק לנו חינוך פורמלי ולא פורמלי. חינוך הוא הדבר החשוב ביותר שיש. זו הסיבה שזרקתי את תיק החינוך כשנשאלתי בתכנית. צריך לחזק מאוד את מעמד המורה".

גם יו"ר מפלגת זהות משה פייגלין, שלאחרונה הסקרים מראים כי היא עוברת את אחוז החסימה, אמר בריאיון לכאן רשת ב כי מפלגתו חפצה בתיק החינוך והאוצר. פייגלין אמר כי תקציב החינוך הקיים מאפשר לחלק להורים שובר בסך 2,000 שקלים ולהשאיר בידיהם את ההחלטה לאיזו מסגרת חינוכית לרשום את ילדיהם. יו"ר זהות סבור כי הדבר יתרום להעלאת שכר המורים, להקטנת מספרם של התלמידים בכיתות ולצמצום משרד החינוך.

הפופולריים