גפני: "אם יתברר שהציבור נותן אמון בנתניהו, ניתן לשקול למנוע העמדתו לדין"

גפני: אם נתניהו ייבחר - לשקול אי העמדתו לדין
הח"כ מיהדות התורה אמר בכאן רשת ב כי יש לבדוק מהלך כזה לאחר הבחירות. לדבריו: "אנחנו לא מפחדים לשבת באופוזיציה. אם יש עתיד היא המחליטה בכחול לבן, מה לנו ולזה?"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה גפני
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ משה גפני (יהדות התורה) התייחס הבוקר (שלישי) לתיקי נתניהו ואמר שייתכן ויש לשקול מהלך שימנע את העמדתו לדין של ראש הממשלה. בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב אמר גפני כי "אנחנו נלך לבחירות ונראה מה יהיו התוצאות, אם אכן יתברר שהציבור נותן אמון בנתניהו, יש מקום לשקול את העניין הזה. יש בזה הגיון". 

"אנחנו כל הזמן הלכנו עם הימין. הלכנו עם נתניהו בשנים האחרונות, אני רוצה שאיש ציבור יהיה צנוע ולא יעסוק בדברים מהסוג הזה שראש הממשלה נחשד. בהם אבל בסופו של דבר המחוקק קבע ששר שמואשם אפילו תוך כדי התהליך צריך לעזוב את תפקידו וזה מובן", המשיך גפני. "אם ראש ממשלה עוזב את התפקיד שלו והוא יוצא זכאי לאחר שימוע, בעצם החליפו את השלטון בצורה". 

גפני התייחס לאפשרות שמפלגת כחול לבן תרכיב את הממשלה הבאה ואמר: "אנחנו ביהדות התורה ובעיקר בדגל התורה אנחנו לא נבהלים מלהיות באופוזיציה. ראינו את המצע שגנץ, שהוא איש טוב, הציג בפני הציבור. זה בעצם המצע של יש עתיד, אנחנו מכירים אותו, זאת אומרת שמי שבסופו של דבר מחליט שם זה יש עתיד. אם היא מחליטה אז מה לנו ולעניין הזה?". 

הח"כ שעומד בראש ועדת הכספים התייחס לנושא הגירעון והסביר: "אפשר יהיה להתמודד עם זה. היה צריך לעשות את השיקולים הכלכלים, מה בסדרי העדיפויות, על מה מוציאים כסף באופן כזה גדול. לא צריך לברוח מהעניין הזה. צריך ליישר מבט להגיד את הסיבות ולהגיד איך נתמודד". 

הפופולריים