בית המשפט העליון דן בפסילת עופר כסיף

בית המשפט העליון דן בפסילת עופר כסיף
הרכב מורחב של שופטים החל בדיונים בהחלטות על פסילת מועמדים בבחירות הקרובות. בנוסף, יתקיים דיון על ההחלטה שלא לפסול את חד"ש-תע"ל. מחר יידונו שתי עתירות נוספות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עופר כסיף בבית המשפט העליון
צילום:

בית המשפט העליון החל הבוקר (רביעי) את הדיונים בהחלטות ובבקשות לפסילת רשימות ומועמדים מלהשתתף בבחירות לכנסת. במוקד עומדת החלטת ועדת הבחירות המרכזית לפסול את מועמדותו של עופר כסיף ברשימת חד"ש-תע"ל. הדיון יתקיים בהרכב מורחב של תשעה שופטים.

לדיון הגיעו חברי הכנסת יוסף ג'בארין, איימן עודה, עודד פורר ואביגדור ליברמן. בנוסף נמצאים במקום סטודנטים שלמדו אצל כסיף ותומכים בו. נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, השיבה לבא כוחו של כסיף ואמרה כי "יש אצלו שימוש בהטיות שונות של נאציזם. כנראה זה עולם המושגים שלו. אדוני לא יקטין את זה זה חמור מאוד". בא כחו של כסיף אמר בדיון: "אם אביגדור ליברמן יתנצל על כל האמירות שלו נגד הערבים גם כסיף יהיה מוכן להתנצל". 

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, התייחס לדיון וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "חייבים להפסיק עם האיפה ואיפה, בנוגע להסתה לאלימות. מי שאומר ש'יהודים שעולים להר הבית, הם סרטן עם גרורות וצריך לחסל אותם ביד חזקה ובזרוע נטויה', חייב להיפסל על ידי מערכת המשפט". 

לאחר מכן יקיים ההרכב המורחב דיון על החלטת הוועדה שלא לפסול את רשימת חד"ש-תע"ל. זאת בעקבות עתירה שהגישו חברי עוצמה יהודית, מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר.

מחר יימשכו הדיונים, ובית המשפט העליון יעסוק בערעור שהגישו מרצ, התנועה הרפורמית, תג מאיר וח"כ סתיו שפיר על החלטת מליאת הוועדה שלא לפסול את מועמדותם של בן ארי ובן גביר. לאחר מכן יתקיים דיון בערעור שהגישה רשימת רע"ם-בל"ד על ההחלטה לפסול אותה מלרוץ בבחירות הקרובות.

בשבוע שעבר, ח"כ איימן עודה מרשימת חד"ש-תע"ל תקף בחריפות את החלטתה של ועדת הבחירות לפסול את מועמדותו של כסיף לכנסת מטעם המפלגה. "ועדת הבחירות מאשרת כהניסטים שמאמינים בטוהר הגזע ובעליונות יהודית, ובן אדם שמאמין בשלום ושוויון הוא זה שנפסל. לאן הגענו?", אמר עודה בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם איימן עודה בכאן רשת ב

הפופולריים