לפיד: לציבור הערבי מגיע שיתקנו את חוק הלאום

לפיד: לציבור הערבי מגיע שיתקנו את חוק הלאום
מספר 2 בכחול לבן מבהיר בריאיון לכאן רשת ב בעקבות הביקורת כי לא הובטחו תיקים לאבי ניסנקורן. על תמלילי גבי אשכנזי: "לא פגעו בנו, ככה גבי מדבר, הוא גולנצ'יק". האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לפיד בכנס התנועה לאיכות הלשטון במודיעין, פברואר 2019
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מספר שתיים במפלגת כחול לבן, יאיר לפיד, עונה לביקורת שנמתחה נגד חבר הרשימה אבי ניסנקורן, וגם לתמלילי החקירות נגד חבר נוסף, גבי אשכנזי. בריאיון לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב טען היום (חמישי) לפיד כי "ניסנקורן איש מצוין, אף אחד לא מנסה להסתיר אותו". על חוק הלאום הבהיר לפיד כי "לציבור הערבי מגיע שיתקנו את חוק הלאום".

האזינו לריאיון המלא עם לפיד בכאן רשת ב

"הבנתי שהליכוד רץ בקמפיין כאילו הבטיחו לו להיות שר האוצר אצלנו", המשיך לפיד על ניסנקורן. "לא הבטיחו תיקים לאף אחד, אבי ניסנקורן הוא איש מצוין, בלעדיו לא היה שכר מינימום וכן הוא שמאלה ממני בתחום הכלכלי-חברתי אבל זה בסדר שיש אנשים שהם גם יותר שמאל וגם יותר ימין. אף אחד לא מנסה להסתיר אותו".

לפיד התייחס בריאיון גם לתמלילי החקירה של חבר מפלגתו גבי אשכנזי. לטענתו הפרסומים השונים לא פגעו במפלגה: "ככה גבי מדבר, אתמול שיחקנו שש בש הוא אמר לי דברים יותר גרועים ממה שיש בקלטות, תוך כדי משחק. ככה גבי מדבר, הוא גולנצ'יק, זה קסמו".

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

לפיד, שמונה למנהל הקמפיין של כחול לבן, הסביר כי "אני לקחתי את הקמפיין כי יש פה מצב חדש. יש פה ראש ממשלה שאיבד כל רסן ושאיבד כל בושה, ושהתקשורת אומרת 'וואו יש לו סכין בין השיניים'. אין לו סכין בין השיניים, יש לו שקרים בין השיניים, הוא משקר כמו שהוא נושם".

עוד התייחס לפיד לסערה שנוצרה בעקבות דבריה של המגישה רותם סלע והמתקפה של ראש הממשלה בתגובה לדברים: "רותם סלע צודקת לגמרי שאי אפשר להתנהג כאילו אין פה 20% אזרחים ערביים שמגיע להם שלילדים שלהם יהיה חינוך טוב כמו כל ילד אחר במדינת ישראל, איזו שאלה?". עוד הוסיף לפיד כי "יש פה ציבור גדול של ערבים והציבור הזה מגיע לו שיתקנו את חוק הלאום. זו מדינת הלאום של העם היהודי, הדגל הוא כחול לבן, ההמנון הוא התקווה, אבל שוויון אזרחי, אזרחי בלבד, לא שוויון לאומי, גם לאזרחים הלא יהודים, בוודאי הדרוזים שלחמו". 

הפופולריים