לייב עם: אסף זמיר בריאיון לאורית נבון

לייב עם: אסף זמיר בריאיון לאורית נבון
סגן ראש עיריית תל אביב לשעבר ומספר 19 ברשימת כחול לבן בריאיון לכאן חדשות, 26 ימים לפני הבחירות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסף זמיר
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"יש עתיד לא פנו אלי, לאורך השנים קיבלתי הצעות רבות להצטרף לכנסת, ולא הסכמתי. אבל עכשיו צריך להתייצב כדי להחליף את ראש הממשלה": כך אמר היום (חמישי) בריאיון לאורית נבון אסף זמיר, מקום 19 ברשימת כחול לבן לכנסת הבאה.

זמיר התייחס לנושא התחבורה הציבורית בשבת ואמר: "צריך תחבורה ציבורית בכל ימות השבוע. לא יכול להיות שמותר לנהוג בשבת, אבל מי שלא מחזיק רכב בגלל פערים כלכליים לא יוכלו לנוע. ישראל כץ שם דגש גדול מאוד על קידום הרכב הפרטי. גם היום, אחרי עשר שנים אולי קל לך יותר בגלל ישראל כץ, אני אומר אולי, כי זה גורם ליותר מכוניות ויותר פקקים".

אסף זמיר, מקום 19 בכחול לבן, לאורית נבון: "אני נמצא בדופן השמאלית של מפלגת המרכז הזו. תכניות העבודה של כחול לבן - מקובלות עלי והייתי שותף לכתיבתן. צריך ממשלה חדשה שתעשה את הדברים שכתובים בהן". על סערת רותם סלע הוסיף כי "ידעתי בדיוק למה היא התכוונה, ואיזה ניצול פוליטי יעשו מזה" pic.twitter.com/JiIVL8AREwחבר כחול לבן דיבר גם על המצע המדיני ועל דרך ההיפרדות מהפלסטינים, ובמקרה זה לא הסכים לוותר על גושי ההתיישבות - "אני חושב שרוב הישראלים מבינים היום זה שגושי ההתנחלויות זה חלק ממדינת ישראל. אני חושב שבתוך גושי ההתיישבות – אין סיבה לחנוק שם את החיים". על הביטחון אמר כי "הביטחון בישראל הוא הנושא המרכזי המעסיק את רוב התושבים כאן, לכן הדאגה המרכזית היא האם הביטחון שלנו יישמר"

על החבירה למפלגות הערביות, זמיר שלל את האפשרות לחיבור והדגיש כי שני הצדיים לא מעוניינים, מעבר לכך אמר: "ברוח מגילת העצמאות, הכוונה שלנו להעניק שוויון זכויות מלא לכולם. יש אנשים שלא מבדילים בין מפלגות ערביות ששוללות את הקיום שלנו, לבין אוכלוסייה שרוצה לחיות כאן. ככל שתהיה מפלגה שמכירה בזכותו של העם היהודי על הארץ ולהיות שותפה ולחלוק את הזכויות והחובות - יש עתיד לשותפות". 

"אני נמצא בדופן השמאלית של מפלגת המרכז הזו. תכניות העבודה של כחול לבן - מקובלות עלי והייתי שותף לכתיבתן. צריך ממשלה חדשה שתעשה את הדברים שכתובים בהן", סיפר זמיר על נטיותיו הפוליטיות. לאחר מכן סיפר על עמדתו לגבי סערת רותם סלע: "ידעתי בדיוק למה היא התכוונה, ואיזה ניצול פוליטי יעשו מזה".

הפופולריים