ריבלין: "מתקפות לא יפחידו אותי"

ריבלין: "מתקפות לא יפחידו אותי"
נשיא המדינה התייחס בכינוס "בוחרים לחשוב" לשאלה על מי יטיל את מלאכת הרכבת הממשלה לאחר הבחירות: "אנהג בנאמנות ללשון החוק ולרוחו, כפי שעשיתי במערכת הבחירות הקודמת, וכפי שנהגו קודמיי - כל נשיאי ישראל בעבר", אמר ריבלין. הוא שב ואמר שההתלהמות נגד אזרחי המדינה הערבים היא סכנה לחברה הישראלית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראובן ריבלין בבית הנשיא בירושלים, ינואר 2019
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, אמר היום (חמישי) כי מתקפות כאלה או אחרות לא יפחידו אותו. בכינוס "בוחרים לחשוב" של המכון הישראלי לדמוקרטיה התייחס הנשיא לשאלה על מי יטיל את מלאכת הרכבת הממשלה לאחר הבחירות. "נשיאי ישראל בתוך עמם הם יושבים. ואני, כמו קודמיי, מתייחס לבחירות ולקול העם בחרדת קודש", אמר ריבלין. "לא אתפתה מדברי חנופה. מתקפות כאלה או אחרות לא יפחידו אותי. אנהג בנאמנות ללשון החוק ולרוחו, כפי שעשיתי במערכת הבחירות הקודמת, וכפי שנהגו כל נשיאי ישראל בעבר".

ריבלין שב והתייחס להתבטאויות נגד ערביי ישראל, ואמר: "במערכת הבחירות הנוכחית אנו עדים לשיח בלתי מתקבל על הדעת כנגד אזרחי ישראל הערבים. ההתלהמות הזאת היא סכנה לחברה הישראלית, והיא סכנה לערכים של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. על כולנו - גם בתקופת בחירות, לעמוד כחומה בצורה כנגד הרוח המסוכנת הזאת, ולהשמיע קול ברור. יש זמנים שבהם שתיקה - כמוה כהסכמה. במדינה הזאת, בבית הזה - כולנו שווים. אין אזרחים סוג א', אין מצביעים סוג ב'".

בהמשך פנה הנשיא לחניכים הצעירים, ואמר: "אני ממליץ לכולנו לצאת מהרשתות החברתיות ולדבר עם אנשים שונים מאתנו - לשכנע, להתווכח, להכיר, לכעוס. לצערנו, במקום חלונות לעולמות חדשים הרשתות החברתיות מספקות לנו מראות. כל אחד מסתכל על הפיד שלו, ובטוח שהוא הכי צודק בעולם. צאו מהמקלדת ותדברו עם בני משפחה וחברים. רק היכולת להידבר ולייצר שיח אמיתי היא שתאפשר לנו להבטיח מערכת בחירות דמוקרטית. כזו שנותנת מקום לכלל הקבוצות בישראל - דתיים, חילונים, חרדים, ערבים ויהודים".

הפופולריים