מיכאל בן ארי: "היה לינץ' בבית המשפט"

מיכאל בן ארי: "היה לינץ' בבית המשפט"
מועמד מפלגת עוצמה יהודית טען בריאיון לערב ערב כי בדיון על פסילת מועמדותו לא ניתנה לו ההזדמנות להשלים את דבריו: "הייתה תחושה שמישהו בא לתפור ולא לשמוע דברי צדק"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיכאל בן ארי
צילום: צילום: הדס פרוש

מועמד מפלגת עוצמה יהודית לכנסת, מיכאל בן ארי, תיאר היום (חמישי) את הדיון בעתירה לפסול את מועמדותו לכנסת כ"לינץ בבית המשפט", וטען כי הוא ובא כוחו לא הצליחו להשלים את דבריהם. "הייתה תחושה שמישהו בא לתפור ולא לשמוע דברי צדק", אמר בריאיון לליאת רגב בערב ערב בכאן 11.

בן-ארי טען לאפלייה לעומת מועמדי רשימת רע"ם-תע"ל, שגם נגדם הוגשה עתירה לפסילתם מהתמודדות בבחירות. הוא תיאר ויכוח עם נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות: "יצאתי נגד המכרז שנתן לערבים להשתלט על מרכז בשכונת עפולה עילית. אמרתי שבכנסת דנו בחוק ועדות קבלה- חוק גזעני פרופר, והיא אמרה שזה עד 400 משפחות.  מה, לקיבוצים מותר לעשות ועדת קבלה כדי שלא יהיו להם ערבים, ולעפולה עילית אסור?"

את הערעור הגישו מרצ, התנועה הרפורמית, ארגון "תג מאיר" וח"כ סתיו שפיר מהעבודה. ביום ראשון ייתן בג"ץ את החלטתו בכל הבקשות לפסילת מועמדים שהוגשו. נציג היועץ המשפטי לממשלה אמר בדיון בעניינו של בן ארי כי "פעם אחר פעם הוא נשמע בקולו בסרטונים בדברים שהם הגרעין הקשה של הסתה לגזענות כלפי הציבור הערבי, כמו 'הם בוגדים', 'הם גיס חמישי', ו'הם אומה רצחנית'". השופט ג'ורג' קרא תהה: "השאלה היא מהי נאמנות ומי קובע אותה. בן ארי קובע אותה? מי שמו? על סמך אלו קריטריונים הוא קובע אותה?".

מנגד, בא כוחו של מיכאל בן ארי טען: "בן ארי לא גזען, אלא מתנגד לתנועה הערבית הלאומית. לבן ארי אין בעיה עם אדם שנאמן לישראל כמדינת העם היהודי. צריך לבחון את המכלול ולא לקחת בפינצטה התבטאות פה ושם. מה שקובע את התיחסות בן ארי לבן אדם - זה נאמנותו למדינת ישראל. בן ארי שולל שלילה מוחלטת את דרכה הפוליטית של התנועה הערבית הלאומית. להשקפתו, מתנהלת פה מלחמה בין שתי תנועות לאומיות. ומי שמזדהה עם התנועה הערבית הלאומית - הוא אויב. זו לא גזענות".

במהלך הדיון התפתח עימות קצר בין יו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ', ונשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות. חבר הכנסת פנה לנשיאה וביקש: "תכבדי את הכנסת". חיות, מצדה, השיבה: "אני לא חייבת לך הבהרה".

הפופולריים