הרשות הפלסטינית לא תחריף תגובתה על קיצוץ כספי המסים עד לאחר הבחירות

הרשות לא תחריף תגובתה נגד ישראל עד הבחירות
למרות הקיצוץ הישראלי ברשות ממתינים ולא יפגעו בתיאום הביטחוני עם ישראל. בכיר ברמאללה: "אם לא ימצא פתרון נגיב לאחר הבחירות". בינתיים, ישראל מצרים וחמאס ממשיכות בדיונים כדי להביא לרגיעה בגבול
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן
צילום: אי-פי

הרשות הפלסטינית החליטה שלא להחריף את צעדי התגובה נגד ישראל על רקע הקיצוץ הישראלי בכספי המסים, עד לאחר הבחירות בישראל ב-9 באפריל. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11.


במסגרת זו, גם התיאום הביטחוני בין ישראל לרשות לא ייפגע עד הבחירות. כך מסרו מקורות פלסטינים בכירים לכאן חדשות. "אם לא יימצא פתרון למשבר שנוצר בעקבות הקיצוץ הישראלי בכספי המסים שלנו, נחל בצעדי תגובה לאחר הבחירות, גם אם זה אומר בתקופת ממשלת המעבר בישראל", מסר בכיר ברמאללה.

בד בבד, ישראל, מצרים וחמאס ממשיכות בדיונים כדי להביא לרגיעה בגבול. בישראל מבקשים להעביר לחמאס מסר ובמסגרתו ישראל לא תהסס לפעול, גם בתקופת בחירות, אם האלימות מהרצועה לא תיפסק. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר דברים דומים היום בריאיון, אך לפני כמה חודשים הדגיש כי הוא אינו מעוניין במלחמה ומבחינתו יש למצות את כל האפשרויות קודם לכן.

מגעים להסדרה: ישראל מצרים וחמאס ממשיכות בדיונים כדי להביא לרגיעה בגבול. המסר של ישראל לחמאס - "אם האלימות לא תיפסק, לא נהסס לפעול, גם בתקופת בחירות"@gilicohen10 #חדשותהערב pic.twitter.com/K6a8ovWyTL


מקור בחמאס אמר לכאן חדשות כי המגעים בין ישראל לחמאס בתיווך מצרי עדיין לא הוכרעו. "המצרים עדיין מנסים להשיג תגובה לדרישות של ישראל, אך הסימנים באופן כללי חיוביים", אמר המקור. המשלחת המצרית הגיעה היום לרצועת עזה ובחמאס טענו עוד קודם לבואה כי באמתחתה תגובה להקלות שדרשו מישראל לעשות בתמורה לרגיעה בדרום.

הפופולריים