בני גנץ בהצהרה לתקשורת: "לא היה עליי איום ביטחוני ואני לא נתון לסחיטה"

גנץ: "לא היה עליי איום ואיני נתון לסחיטה"
על רקע פרסום הפריצה לטלפון הסלולרי וההסלמה בעזה, המועמד לראשות הממשלה ממפלגת כחול לבן מקיים מסיבת עיתונאים בנחל עוז: "מישהו הוציא סיפור פוליטי רכילותי". לפיד תקף את נתניהו: "משתמש בחומרים רגישים כדי לפגוע בגנץ"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ בהצהרה לתקשורת בדרום
צילום: בלי

בני גנץ, המועמד לראשות הממשלה מטעם מפלגת כחול לבן, קיים היום (שישי) מסיבת עיתונאים בנחל עוז שבעוטף עזה. גנץ התייחס לפריצה למכשיר הטלפון הנייד שלו ואמר כי אין שם חומר מודיעיני, אך לא הכחיש חומרים מסוג אחר: "לא היה עליי איום ביטחוני ואני לא נתון לסחיטה בשום אופן. אנחנו נמצאים פה בסיפור של אירוע ביטחוני מתמשך, במהלכו מישהו מוציא פתאום סיפור פוליטי רכילותי".

בהתייחסו לירי מעזה לגוש דן אמר גנץ: "אנחנו רואים את אובדן ההרתעה של מדינת ישראל, מי שקובע את סדר היום זה יחיא סינוור. חייבים להחזיר את היוזמה לידיים, לנקוט יוזמה קשה ומתמשכת ולהביא שקט מוחלט כמו לאחר צוק איתן. יש כאן שני אירועים מאוד גדולים, ושאף אחד לא יטשטש את זה. יש מלחמה על הבית ועל הדמוקרטיה. יש פה בעיה הרבה יותר חמורה מהטלפון שלי".


יו"ר כחול לבן הוסיף: "מישהו עושה לכם ספין – הופך את הבעיה הגדולה לבעיה לא קיימת. יש לנו מלחמה על הבית ועל הדמוקרטיה והאתיקה. אין עליי שום איום או סחיטה – סתם חטטנות. נכנסתי לפוליטיקה כדי לשרת את המדינה ואני יודע שאשלם מחירים קשים".

שותפו של גנץ למפלגה יאיר לפיד תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "השימוש של ביבי בחומרים ביטחוניים רגישים בשביל לנסות להכפיש את בני גנץ מוכיח שהוא מפחד ממנו. הוא מפחד בצדק".

מוקדם יותר עתרה מפלגת הליכוד לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה למנוע את שידור מסיבת העיתונאים, בטענה כי מדובר בתעמולת בחירות. יו"ר הוועדה, השופט חנן מלצר, קבע כי יש לשדר את מסיבת העיתונאים בהשהייה של עשר דקות.


בכחול לבן התייחסו מוקדם יותר היום לפריצה והבהירו כי "אין שחר לתדרוכים המתבצעים על ידי מקורבי ראש הממשלה". במפלגה הדגישו כי בטלפון האישי של גנץ, לא היה מידע בטחוני, לא היו סרטונים מביכים והוא מעולם לא עמד בפני סחיטה.

"גנץ הוא המועמד המוביל לראשות ממשלת ישראל וברור לכל אזרח ולכל בר דעת שתזמון ההדלפה אינו מקרי. תדרוכיהם של מקורבי נתניהו החל מאמש והפצת השקרים בסיטונות מוכיחים מעל לכל ספק מי עומד מאחורי הפרסום ולמה", תקפו בכחול לבן.

לפי הפרסום אמש ב"חדשות 12", לפני חמישה שבועות בכירים בשב"כ אמרו לגנץ כי תכולתו של מכשיר הטלפון הנייד שלו, הכוללת בין השאר את פרטיו האישיים ותכתובות שונות, הגיעו לידי איראן במהלך הפריצה ואמרו לו שיפעל לפי הבנתו. בפגישה הוזהר גנץ כי לאחר הפריצה לטלפון עשוי כל מידע שהיה עליו לשמש נגדו אם וכאשר ישמש בעתיד בתפקיד ממלכתי בכיר. 

הפופולריים