בנט על הירי לגוש דן: "אם חמאס היו פוחדים מישראל - זה לא היה קורה"

בנט על הירי למרכז: אם חמאס יפחד - זה לא יקרה
יו"ר הימין החדש האשים את נתניהו במדיניות רופסת והדגיש: "צריך לשנות מדיניות כדי שמחבלים לא יעזו להניח משגר". בנט שב וטען כי בג"ץ "קושר את ידי חיילי צה"ל" מלנצח את חמאס ואת האויב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

על רקע ירי הרקטות על גוש דן, יו"ר הימין החדש נפתלי בנט התראיין היום (שישי) בכאן 11 ותקף את מדיניות ראש הממשלה בנימין נתניהו נגד חמאס. "נתניהו הוא ראש ממשלה טוב, אבל צריך לומר בכנות, בעשור מול חמאס - הוא נכשל כשלון חרוץ בלהרתיע ולהתמודד איתו. חמאס לא פוחד מישראל", אמר בנט בריאיון לדב גיל-הר ב"השבוע" בכאן 11.

שר החינוך הוסיף שהוא אינו מקבל את טענת חמאס, לפיה, ירי הרקטות היה "טעות" ואמר כי "זה פתטי, זה קרה גם לפני כמה חודשים שירו טיל והשמידו בית של משפחה בבאר שבע. גם אז זו הייתה טעות. כדי שיפגע טיל בבאר שבע או בתל אביב מישהו צריך להניח את המשגר, להטעין ולכוון אותו. אם היו פוחדים מישראל - זה לא היה קורה".

"זה פתטי ועלוב שמדינה חוטפת שני טילים על המטרופולין המרכזי שלה וזו התגובה. יש היום שר ביטחון - והוא נכשל. צריך מדיניות הפוכה מול חמאס, צריך להכריע אותו", המשיך בנט. "לפני שנה כשאמרתי שצריך לירות על משגרי בלוני נפץ, כי אחרת נקבל טילים - צחקו. כשאמרתי שצריך לטפל ברקטות על שדרות כי אז נקבל אותן על תל אביב - צחקו. הנה, זה קרה, המדיניות כושלת. האויבים והמחבלים לא פוחדים - לא הורסים בתים, לא מגרשים, מעבירים להם כספים ולא עושים שום דבר חוץ מלירות על דיונות".

לשאלה מה היה שונה אם היה שר ביטחון, ענה בנט: "שינוי תפיסה יסודי - מתפיסה של הכלה לתפיסת של הכרעה וניצחון. אתה בא לרמטכ"ל ואומר שזו התפיסה והוא מכין תכנית לפיה. זה דבר שלא קרה עד היום. כי נתניהו לא ביקש מצה"ל תכנית שתכריע את חמאס".

"צריך לשנות את המדיניות כדי שהמחבלים לא יעיזו אפילו להניח משגר. אתה יכול לדמיין את פוטין שמסביר לציבור שלו שירו על מוסקווה בטעות ולכן לא נעשה כלום. לא להתבלבל - לירות על בניינים ריקים זה כלום", הסביר השר בנט.

כמו כן, נפתלי בנט התייחס לאמירותיו האחרונות, לפיהן הוא "ינצח את חמאס ובג"ץ" ואמר כי "אני לא מקביל ביניהם, אני אומר דבר מאוד פשוט - בג"ץ קושר את ידי החיילים מלנצח את חמאס ואת האויב. יש שורה של דוגמאות. איילת שקד לוקחת את הטיפול בבג"ץ ואני את הטיפול בחמאס. זה שני דברים שונים, אבל הקשר ביניהם זה שהמשפטיזציה שמשתקת את מערכות המדינה, ונותנת ליועצים המשפטיים לנהל את המדינה, אוחזת גם בתפיסה הביטחונית שלנו.

הפופולריים