עתירה נגד איחוד מפלגות הימין: "בלוק טכני לא קיים בישראל"

עתירה נגד הבלוק הטכני בימין: "לא קיים בישראל"
העותר אורי בכור דורש לחייב את איחוד מפלגות הימין להתמודד בשתי רשימות, ונשען על דברי רה"מ משנת 2015 • על אף התקיפה מצד העבודה, בכחול לבן לא מתכננים להשיב מלחמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיכאל בן ארי, רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ'
צילום: אורי לנץ, פלאש 90/ פלאש 90/ גילי יערי, פלאש 90

בשבוע הבא תוגש עתירה נגד הבלוק הטכני של עוצמה יהודית והבית היהודי, שתדרוש לחייב את איחוד מפלגות הימין להתמודד בשתי רשימות - אחת הבית היהודי, והשנייה עוצמה יהודית. כך פרסם פרשננו מרדכי גילת הערב (שישי) ב"השבוע" בכאן 11.

העותר אורי בכור טוען כי מותר לרוץ ברשימה משותפת, אבל לא ייתכן שמפלגות יתאחדו רק באופן טכני כשהן מכריזו שזו רשימה ליום אחד, שלאחר הכניסה לכנסת תפורק. בכור נשען על דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו, שכתב ב-2015: "המושג בלוק טכני אינו קיים בשיטת הבחירות בישראל, ולכן אין לו תוקף".


לדיון בעתירה יצטרף גם פרקליט הליכוד אבי הלוי ופרקליט ממשרדם של עורכי הדין מולכו ושומרון. בשל חשיבות הנושא, הורה השופט אלרון ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לשלוח לדיון נציג מטעמו שיציג את עמדתו. קו ההגנה של פרקליטי נתניהו תהיה הטענה לפיה דין העתירה להידחות - ההתמודדות לכנסת אושרה כחוק. זו תהיה גם רוח תגובת איחוד מפלגות הימין.

בתוך כך, על רקע תקיפת מפלגת העבודה את מפלגת כחול לבן, במפלגתו של גנץ הוחלט שלא להשיב מלחמה, מפני שההתקפות נוחות לה. בעבודה צובעים את כחול לבן כמפלגה ימנית יותר, עובדה המגדילה את הסיכוי להעביר קולות מהימין אליה.

במקביל, בימין ממשיכים לאסוף חומרים על מספר ארבע ברשימת כחול לבן גבי אשכנזי, אבל ספק אם ייעשה בחומרים האלה שימוש, שכן פרשת הרפז לא מעניינת את הציבור. לעומת זאת, מספר חמש במפלגה אבי ניסנקורן סומן כמטרה שאסור להרפות ממנה. על כן, במפלגת הרמטכ"לים מקווים שניסנקורן יכריז שהוא אינו רואה עצמו מועמד לתפקיד כלכלי בכיר.

הפופולריים