סקר כאן חדשות: לראשונה מאז איחוד גנץ-לפיד – הליכוד חוזר להוביל

לראשונה מאיחוד גנץ-לפיד: הליכוד חוזר להוביל
על רקע האירועים הביטחוניים ופרשת הפריצה לטלפון של גנץ, הליכוד מקבל בסקר כאן חדשות 31 מנדטים – לעומת 30 של כחול לבן • העבודה עם 9 מנדטים, וחד"ש-תע"ל של עודה וטיבי מקבלת 8 מושבים • 6 מנדטים לימין החדש, לש"ס ולמרצ, זהות של פייגלין שוב עוברת את אחוז החסימה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סקר כאן חדשות 17.03.19
צילום:

אפקט האיחוד הדרמטי מתפוגג? דווקא על רקע הסערות האחרונות במערכת הפוליטית, ו-23 ימים לפני פתיחת הקלפיות, מסקר כאן חדשות שהתפרסם הערב (ראשון) בכאן 11 עולה כי בפעם הראשונה מאז האיחוד בין בני גנץ ליאיר לפיד – מפלגת כחול לבן מאבדת את ההובלה, ואילו הליכוד חוזרת להיות המפלגה הגדולה ביותר.

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם
;

לפי הסקר, בביצוע מכון "דיירקט פולס", לו הבחירות היו נערכות היום, הליכוד של נתניהו הייתה מקבלת 31 מנדטים. כחול לבן, שמתמודדת בימים האחרונים עם פרשת הפריצה לטלפון של גנץ, יורדת להיות המפלגה השנייה עם 30 מושבים. המפלגה השלישית בגודלה לפי הסקר היא העבודה בראשות אבי גבאי, שגורפת תשעה מנדטים. חד"ש-תע"ל בראשות איימן עודה ואחמד טיבי קיבלה בסקר שמונה מושבים.

המפלגות הבינוניות במערכת הפוליטית מתייצבות בסקר על שישה מנדטים כל אחת. ברשימה נמצאות יהדות התורה, ש"ס, הימין החדש של בנט ושקד, איחוד מפלגות הימין בראשות הרב רפי פרץ ומרצ. מפלגת זהות של משה פייגלין שוב עוברת את אחוז החסימה, וקיבלה בסקר ארבעה מושבים בכנסת הבאה. גם ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן קיבלה ארבעה מנדטים, וכך גם רשימת רע"ם-בל"ד. בגזרתם של משה כחלון ואורלי לוי אבקסיס ההתרסקות נמשכת, ולפי הסקר, כולנו וגשר אינן עוברת את אחוז החסימה.

מבחינת תמונת הגושים, הגוש המשלב את מפלגות הימין והחרדים עולה בסקר ל-63 מנדטים – מצב שבו הרכבת הממשלה תוטל על נתניהו. גוש מפלגות השמאל-מרכז מקבץ 45 מנדטים. גם בצירוף 12 מושבים של הרשימות הערביות, הוא מסתכם ב-57 מושבים, וממשיך להתרחק מהרכבת קואליציה.

התדמית הביטחונית של נתניהו לא נפגעת, והאם הציבור האמין לגרסת גנץ?

אחרי שראש הממשלה החליט בסוף השבוע שלא להגיב בחריפות לירי שתי הרקטות לגוש דן, מהסקר של כאן חדשות עולה כי תדמיתו הביטחונית לא נפגעת למרות הביקורת שהופנתה כלפיו מכל קצוות הקשת הפוליטית. יותר מחצי מהציבור, 53%, סבורים כי התגובה הישראלית לירי מעזה הייתה מידתית ושקולה. מנגד, 38% הגדירו את התגובה רופסת וחלשה מדי.

המשיבים נשאלו גם על סוגייה בוערת נוספת שמסעירה את המערכת הפוליטית, סביב פריצת הטלפון הנייד של בני גנץ וחומרים מביכים שעלולים להימצא בו. אחרי שבכחול לבן הפנו אצבע מאשימה לראש הממשלה על הדלפת המידע, מהסקר נראה כי גרסתם שכנעה את הציבור: 44% סבורים שמקור ההדלפה אכן היה לשכת ראש הממשלה, לעומת 38% שמשוכנעים כי דווקא גנץ בעצמו הדליף אותו.

הפופולריים