בן ארי תקף את העליון אחרי פסילתו: "חונטה משפטית"

בן ארי תקף את העליון: "חונטה משפטית"
מועמד עוצמה יהודית לכנסת הגיב להחלטה שלא לאשר לו להתמודד על מקום בכנסת הבאה: "נשים סוף לחונטה שלקחה את השלטון לידיה, יהיה פה משפט צדק". גם שקד תקפה: "שופטי בג"ץ קרעו את החבל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ההחלטה של בית המשפט העליון לפסול את מועמדותו של מיכאל בן ארי לכנסת הבאה עוררה הערב (ראשון) שורה של תגובות במערכת הפוליטית. בן ארי עצמו תקף בחריפות את בית המשפט על ההחלטה ומסר: "הראש שלי למעלה. אנחנו לא מפילים את הראש. יש פה חונטה משפטית שמנסה להשתלט לנו על החיים. זה לא הסוף. מנדלבליט ושי ניצן וכל החבורה הזו צריכה לדעת שנשים סוף לחונטה המשפטית. יהיה פה משפט צדק".


שרת המשפטים, איילת שקד, מיהרה גם כן לתקוף את ההחלטה וקבעה כי "שופטי בג״ץ קרעו את החבל, והפכו עצמם לגורם פוליטי. זו התערבות בוטה ומוטעית בליבת הדמוקרטיה הישראלית, רמיסה של החלטת ועדת הבחירות". מנגד, יו"ר העבודה, אבי גבאי, בירך ואמר: "ברוך שפטרנו. הערב גם בג"ץ הכריע - אין מקום לגזענים, מסיתים וחשוכים בכנסת ישראל".

כסיף אחרי אישור התמודדותו: "אמשיך לדבר על סיום הכיבוש"

מהעבר השני, גם אישור מועמדותו של עופר כסיף ממפלגת רע"מ-בל"ד הסעירה את המערכת הפוליטית. כסיף עצמו אמר על הפסיקה: "כפי שהיועמ"ש כבר קבע קודם לכן, אין שום הצדקה לפסילתי. מדובר היה בניסיון פוליטי מביש של הכהניסטים בחסות נתניהו. אמשיך לדבר על סיום הכיבוש ולחתור לשלום".

הפופולריים