פוטין הציע להזמין את נתניהו לחנוכת בית כנסת בחצי האי קרים

פוטין: נזמין את נתניהו לחנוכת בית כנסת בקרים
נשיא רוסיה אמר כי הזמין גם את ארדואן לחנוכת מסגד בחצי האי, והוסיף: "הקהילה היהודית תרמה תרומה אדירה להתפתחותה של רוסיה". מאז שפוטין סיפח את קרים מאוקראינה ב-2014, ישראל לא נקטה עמדה רשמית בנושא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו וולדימיר פוטין
צילום: צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הציע היום (שני) להזמין את ראש הממשלה בנימין נתניהו לחנוכת בית כנסת בחצי האי קרים. במפגש עם הרב של קרים בנג'מין וולף קיבל פוטין הזמנה להשתתף בחנוכת בית הכנסת ואמר: "ביקשתי להזמין את נשיא טורקיה ארדואן לחנוכת מסגד בקרים, בואו נזמין גם את ראש ממשלת ישראל נתניהו, שיגיע לחנוכת בית הכנסת".

נשיא רוסיה הוסיף: "הקהילה היהודית תרמה תרומה אדירה להתפתחותה של רוסיה, ואני משוכנע שהתרומה הזאת תבוא לידי ביטוי גם בחצי האי קרים". מאז סיפחה רוסיה את חצי האי מאוקראינה בשנת 2014, ישראל לא נקטה עמדה רשמית בנושא.


בפברואר האחרון נפגש נתניהו עם פוטין במוסקווה, בפעם הראשונה מאז הפלת המטוס הרוסי בסוריה בחודש ספטמבר שעבר. בפתח הפגישה הצהיר נתניהו כי ישראל נחושה "להמשיך בפעולה התקיפה נגד הניסיונות של איראן, שקוראת להשמדתנו, להתבסס צבאית בסוריה".  הוא הוסיף: "אני חושב שהקשר הישיר בינינו הוא נדבך חיוני, שמנע סיכונים וחיכוכים בין הצבאות שלנו ותרם לביטחון וליציבות באזור".

נתניהו הזמין את פוטין לבקר בישראל לרגל חנוכת אנדרטה לחללי מצור לנינגראד בירושלים. פוטין השיב לו בהצהרות המשותפות: "תודה לך, אני אגיע".

הפופולריים