רובינשטיין נגד שקד: "מקווה שתוכניותיה לא יתממשו"

רובינשטיין על שקד: מקווה שתוכניותיה לא יתממשו
המשנה לבית המשפט העליון לשעבר מתח ביקורת על התוכנית שהציגה שרת המשפטים לשינוי המערכת: "יש סוג של עליהום על בית המשפט. מקווה ששקד לא חושבת כל מה שהיא אומרת". על פסילתו של מיכאל בן ארי אמר: "כנראה לבית המשפט הגיעו מים עד נפש"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אליקים רובינשטיין
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המשנה לנשיאת בית המשפט העליון לשעבר השופט אליקים רובינשטיין יצא היום (שלישי) נגד התוכנית שהציגה השרה איילת שקד לשינוי מערכת המשפט. בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, תקף רובינשטיין את הכוונה של שקד לבטל את הוועדה למינוי שופטים, ואמר בנוגע לפסילת מועמדותו של מיכאל בן ארי לכנסת כי "יש סוג של עליהום על בית המשפט".

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

האזינו לריאיון המלא עם אליקים רובינשטיין בכאן רשת ב

רובינשטיין נשאל על סרטון התעמולה האחרון שבו מככבת שקד, ובו מוצגת תוכניתה לבצע מהפכה במערכת המשפט. "זה מאוד מצער אותי", אמר שופט העליון בדימוס. "אני מכיר את השרה באופן אישי ומכבד אותה. אני מקווה שאפילו היא לא חושבת את הדברים האלה. בית המשפט הוא תפארת מדינת ישראל, גם אם אפשר לחלוק על פסיקה כזו או אחרת".


על שינוי האופן שבו ממונים שופטים אמר רובינשטיין: "השיטה הישראלית מוכרת בעולם כולו כאחת הטובות. יש ועדה מאוזנת שהיא המצאה ישראלית. היא קיימת ועובדת טוב כבר 66 שנים. ללכת לשבור אותה זה לא לעניין". הוא יצא נגד "הרעיון להעמיד אנשים במבחן פוליטי במקום על בסיס מקצועי".

המשנה לנשיאת העליון לשעבר התייחס גם לתגובות על פסילת מועמדותו של איש עוצמה יהודית מיכאל בן ארי לכנסת הבאה: "כל עוד החוק קיים, צריך לכבד אותו. לא קראתי נימוקים בעניין, אבל כנראה לשיטת בית המשפט הגיעו מים עד נפש וזה עבר את קצה הסיבולת בנושא הגזענות. אנחנו מדינה יהודית ויש לנו מחוייבות מיוחדת בנוגע לגזענות וסובלנות לזולת. מאז הפסילה אני שומע דיבורים לא טובים, ולא ארחיב את הדיבור בעניין".

על ההתבטאויות האחרונות של ראש הממשלה נתניהו בנוגע לציבור הערבי אמר רובינשטיין: "יש הרבה נושאים שאפשר להתווכח עליהם, אבל נושא היותו של מישהו ערבי כאלמנט בהתייחסות אליו הוא דבר שגוי. לנו כיהודים הוא אסור. כבר הייתה התנצלות אחרי הבחירות הקודמות על הערבים שנוהרים לקלפי. צריך לתת תחושת שותפות למיעוט הערבי, זה לא פוגע בהיותנו מדינה יהודית".

לסיום, הוא ציין בנוגע להכרעת היועץ המשפטי לממשלה בנוגע לתיקי נתניהו: "היועמ"ש צדק שלא נתן כרגע את חומר הראיות. זה יכול לחכות עד למחרת הבחירות, כדי שלא תהיה מראית עין של התערבות או הדלפות".

הפופולריים