משרד החוץ האיראני: לא פרצנו לטלפון של גנץ

משרד החוץ האיראני: "לא פרצנו לטלפון של גנץ"
דובר המשרד, בהראם קאסמי, הכחיש את הפריצה למכשיר הטלפון של יו"ר כחול לבן שעוררה סערה: "הכול סיפורים של הציונים במטרה ליצור אווירה עוינת נגד טהראן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סייבר איראני
צילום: צילום: אי־פי

דובר משרד החוץ של איראן, בהראם קאסמי, הכחיש היום (שלישי) את הדיווחים שטהראן פרצה לטלפון הסלולרי של בני גנץ. בהתייחסות ראשונה לנושא שהסעיר את מערכת הבחירות, אמר קאסמי: "הכול סיפורים של הציונים". עוד אמר: "המשטר הציוני והפקידים האמריקנים מנסים להטיל עלינו לחץ על־ידי העלאת טענות מסוג זה מתוך עוינות ובמטרה לקדם את האיראנופוביה. הטענות האלה הן חלק ממלחמה פסיכולוגית שמטרתה ליצור אווירה עוינת נגד טהראן."

אמש הגיב יו"ר כחול לבן, בני גנץ, על דיווחי הפריצה לטלפון ואמר בריאיון לכאן חדשות: "סוגיית הטלפון שלי איננה מטרידה אותי. אני קיבלתי תדרוך, אני לא חשוף לשום בעיה ביטחונית. אני אינני חשוף לשום דבר אחר. זה עניין פרטי, אני לא נרגש ממנו".

בשבוע שעבר דווח כי בכירים בשב"כ הזהירו את גנץ, והודיעו לו כי מערך הסייבר של איראן הצליח לפרוץ לאחד ממכשירי הטלפון הסלולריים השייכים לו. לפי הדיווח אנשי השב"כ אמרו לגנץ כי תכולתו של המכשיר הכוללת בין השאר את פרטיו האישיים ותכתובות שונות הגיעו לידי איראן במהלך הפריצה ואמרו לו שיפעל לפי הבנתו. בפגישה הוזהר גנץ כי לאחר הפריצה לטלפון עשוי כל מידע שהיה עליו לשמש נגדו אם וכאשר ישמש בעתיד בתפקיד ממלכתי בכיר.

בריאיון אמש לדוריה למפל בכאן חדשות, אמר גנץ כי "אין התכתבויות אינטימיות בטלפון שנפרץ. הסוגיה הזאת אינה מטרידה אותי. אני קיבלתי תדרוך. אני לא חשוף לשום בעיה ביטחונית. הטלפון הקטן הזה הוא הרבה פחות חשוב מצוללת ענקית".

בהתייחס לשאלה האם עניין הטלפון חשף את העובדה שהוא טירון פוליטי השיב גנץ: "אני לא איש תמים. כשנכנסתי למערכת הפוליטית ידעתי שיתקפו אותי בשלושה מעגלים. יתקפו אותי במעגל הביטחון ותקפו אותי, ויתקפו אותי במעגל הניהולי ותקפו אותי ויתקפו אותי במעגל האישי. זה עניין אישי, פרטי וכזה הוא יישאר".

 

הפופולריים