גנץ לכאן חדשות על דברי בן ברק: "דיבר מדם לבו"

גנץ לכאן חדשות על דברי בן ברק: "דיבר מדם לבו"
יו"ר כחול לבן הגיב על דברי חבר מפלגתו שאמר כי אין להאמין לנתניהו משום שבגד בנשותיו. גנץ ולפיד הציגו את המצע הכלכלי של המפלגה: נקצה 12.5 מיליארד ש"ח לבריאות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ בישיבת רשימה
צילום: צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

"רם הוא איש טוב, לא יורד נמוך ולא משמיץ בדרך כלל. הוא דיבר מדם לבו ולקח את זה צעד אחד קדימה. הוא איש מעולה ואנחנו לא נלך למקומות נמוכים כאלה", כך הגיב היום (חמישי) יו"ר כחול לבן בני גנץ לדברים של חבר מפלגתו רם בן ברק ברשת ב' לפיהן אין להאמין לבנימין נתניהו משום שבגד בנשותיו.

גנץ אמר את הדברים באירוע בו הציג את התכנית הכלכלית שלו כשלצידו שותפו הפוליטי יאיר לפיד. בתחום הבריאות מבטיחה המפלגה להקצות 12.5 מיליארד שקלים להגדלת מספר המיטות, להוסיף  תקנים בבית החולים, ולפעול להקמת חדרי מיון קדמיים. כמו כן מבטיחה המפלגה לתגמל רופאים שעבדו יותר בשירות הציבורי מאשר ברפואה הפרטית. בתחום החינוך מתכוונים בכחול לבן להעביר את אחריות חינוך לגיל הרך למשרד החינוך כשעלות התכנית היא כמיליארד שקלים. בנוסף, יוקם קבינט תחבורה - שירכז בצורה משולבת את כל הגורמים בעניין הזה ויציב  סט פתרונות.

את כל אלו מתכוונים לממן על ידי צמצום הכספים הקואליציוניים שמחולקים למפלגות, מלחמה בשחיתות - שתוביל לדברי גנץ ולפיד לחיסכון כספי ופעולות להגדלת הפריון והצמיחה - בהנחה שכל אחוז יוסיף 12-13 מיליארד שקלים לתקציב המדינה.

הריאיון של רם בן ברק שעורר סערה 

גנץ התייחס להבטחת המפלגה לא לתת כספים קואליציוניים, אל מול ההקלטות בהן אמר שיתן לחרדים "שני שליש דף ריק" למלא את דירשותיהם: "פוליטיקה וקואליציה היא יצירת חיבורים שמקזזים בין מה שאתה רוצה ובין מה שאתה יכול, צריך להתחשב האחד בשני. כמי שצריך להרכיב את הממשלה, לראות את התמונה הכוללת אני אמצא את הקו הנכון שבו כמות הכסף שהולכת למקורות פרטיקולריים יורד . לא ניתן לחבר כנסת פרטי כספים. חייבם לנהוג באחירות פיסקלית. יהיו כספים, נצטרך להקצות פחות. תעדוף אחר של ההקצאות, מזה ביחד נייצר את המשאבים".

ממפלגת כולנו נמסר בתגובה למסיבת העיתונאים של כחול לבן: "הם דואגים להסתיר מעיני הציבור את ניסנקורן בהצגת המצע הכלכלי. הם מנסים להסתיר את כשלונותיו הרבים של שר האוצר לשעבר יאיר לפיד. גנץ-לפיד, אנחנו נמשיך מכאן". 

הפופולריים