טראמפ: "אחרי 52 שנה הגיע הזמן שארה"ב תכיר בריבונות ישראל בגולן"

"הגיע הזמן שארה"ב תכיר בריבונות ישראל בגולן"
נשיא ארצות הברית אותת על שינוי מדיניות דרמטי של ארצו זמן קצר לפני פגישת נתניהו ופומפאו. רה"מ הגיב: "עשית היסטוריה". מייד: הצהרות נתניהו ופומפאו אחרי ההכרזה הדרמטית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

"הגיע הזמן שנכיר בריבונות ישראל בגולן", כך הכריז היום (חמישי) נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. טראמפ צייץ בטוויטר: "אחרי 52 שנים - הגיע הזמן שארה"ב תכיר בריבונות הישראלית על רמת הגולן, לה חשיבות אסטרטגית וביטחונית אדירה למדינת ישראל וליציבות האזורית!". טראמפ צייץ את הדברים זמן קצר לפני הפגישה בין ראש הממשלה נתניהו לבין שר החוץ של ארצות הברית מייק פומפאו המבקר בישראל. 

נתניהו בירך את ההחלטה בפתח הצהרתו עם פומפאו ואמר כי "יש לנו נס פורים, כי בפורים הזה הנשיא טראמפ עשה היסטוריה. התקשרתי אליו והודתי לו בשם אזרחי ישראל. הוא עשה זאת שוב: הוא הכיר בירושלים כבירת ישראל, הוא עזב את הסכם הגרעין האיראני וכעת הוא מכיר בריבונות הישראלית על רמת הגולן". 

הבוקר דווח כי גורמים בישראל ובארצות הברית שייתכן וההכרזה תצא כבר בשבוע הבא, במהלך ביקורו של ראש הממשלה נתניהו בוושינגטון. זאת בהמשך לדוח זכויות האדם השנתי שפורסם בשבוע שהעביר  משרד החוץ האמריקני, שבו הוכרה לראשונה רמת הגולן כשטח ישראלי.

היום נפגש הנשיא ראובן ריבלין עם שר החוץ של ארצות הברית מייק פומפאו, שיגיע מחר ללבנון. ריבלין הבהיר כי לא ניתן להפריד בין הממשל הלבנוני לבין חיזבאללה. הנשיא זימן את ראש אגף המודיעין בצה"ל האלוף תמיר היימן לפגישה על מנת שיפרט לפומפאו על המתרחש בלבנון לקראת פגישתו שם.

ראש הממשלה שוחח עם הנשיא טראמפ והודה לו על ההחלטה: "עשית היסטוריה".

השר גלעד ארדן הגיב להכרזתו של טראמפ ומסר: "ההצהרה שיש להכיר בריבונות ישראל על רמת הגולן, היא הישג ענק נוסף למדינת ישראל ולמדיניות הליכוד וראש הממשלה נתניהו. תודה לך הנשיא טראמפ על תמיכתך האדירה בישראל". 

יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין בתגובה להודעתו של טראמפ: "‫38 שנים אחרי שהכנסת חוקקה את החוק להחלת הריבונות הישראלית בגולן, ואחרי מאמצים גדולים בזירה הבינלאומית, הגיע הזמן להכרה אמריקנית. הנשיא טראמפ - תודה". 

הפופולריים