יו"ר ארגון נכי צה"ל על החיקוי של אמנון אברמוביץ' בליכוד TV: "צריך לזעזע את המדינה"

"החיקוי של אברמוביץ' צריך לזעזע את המדינה"
חיים בר תקף את הקטע מהליכוד TV שבו נראה אלירז שדה מראיין את בדרן שחיקה את הפרשת הבכיר, תוך כדי שהוא לועג לצלקות שעל פניו. "כל מי שיש לו את החוצפה והעוז לפגוע באדם ששילם מחיר יקר על שירות בצבא זה אדם שלא ראוי לייצג אף אזרח במדינת ישראל", אמר לכאן חדשות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
החיקוי של אמנון אברמוביץ'
צילום: מתוך הליכוד טי וי

יו"ר ארגון נכי צה"ל חיים בר אמר היום (שישי) לכאן חדשות כי הסרטון שפורסם בליכוד טיוי, שבו הוצג חיקוי של הפרשן אמנון אברמוביץ', כי "זה צריך לזעזע את המדינה". בסרטון נראה אלירז שדה מראיין את הבדרן יוסי בידר, שחיקה את אברמוביץ', תוך לעג לצלקות על פניו - שנותרו אחרי שטיל פגע בטנק שבו נהג במלחמת יום הכיפורים. 

"כל מי שיש לו את החוצפה והעוז לפגוע באדם ששילם מחיר יקר על שירות בצבא זה אדם שלא ראוי לייצג אף אזרח במדינת ישראל", תקף בר. "אם כך מתייחסים לנכה צה"ל, במקרה הזה אברמוביץ', אסור להם להיות במקום שצריך להגן ולשמור על נכי צה"ל, ולא מעניין מה אמר אמנון אברמוביץ'. בזכותו אלה יושבים בכנסת וממשיכים לברבר".

שדה עצמו הגיב לביקורת הרבה שנמתחה על הקטע מאז אתמול בערב, ובחשבון האינסטגרם שלו טען כי "חשוב לי להבהיר לאלו שלא הבינו את הבדיחה או בחרו לא להבין אותה: אנחנו נמצאים בעידן שלא משנה מי אתה או מה עשית בחייך, בסוף הכי חשוב לך זה איך אתה נראה, ולאו דווקא חיצונית אלא איך אני עובר. עידן האינסטגרם".

View this post on Instagram

היום בתכניתנו בליכוד טיוי יצרנו מערכון בין דמותו של אמנון אברמוביץ לביני, את דמותו הציג החקיין יוסי וידר. בפתח השיחה ״אמנון״ שאל אותי ״איך אני נראה?״ ואני עונה לו ״אתה נראה טיל". חשוב לי להבהיר לאלו שלא הבינו את הבדיחה או בחרו לא להבין אותה. אנחנו נמצאים בעידן שלא משנה מי אתה או מה עשית בחייך, בסוף הכי חשוב לך זה איך אתה נראה, ולאו דווקא חיצונית אלא איך אני עובר? איך אני יוצא? ברמה השטחית, עידן האינסטגרם. לגבי תשובתי לשאלה, האמת היא שזהו סלנג הדיבור שלי, לגבי כל דבר חיובי שאני מגיב עליו אני מוסיף את המילה "טיל" (כמו למשל "נהנתי רצח" ולא במשמעות קלינית אז המוח לא מדליק נורה אדומה תוך כדי שיחה ובמילה "טיל" המוח לא רואה בה עניין באליסטי) בשיחות חברים וזהו סוג המערכון ביני ובין ״אמנון״. כשצילמנו את המערכון לא עלתה בדעתנו המחשבה שכך זה יפורש ויתכן שטעינו בלשוננו. חשוב לי לציין שכנראה ובתום לב לא התייחסנו לנראותו הספציפית של אמנון בקיום המערכון, כי אנחנו רואים באמנון מיליון ערכים שונים שמרכיבים את דמותו כפרסונה בכירה בתקשורת הישראלית וכך אני אישית מכיר את דמותו ונראותו מילדותי ולא רואה בתוצאות פציעתו במלחמה את הגדרתו בעיניי. עוד חשוב לי להוסיף כישראלי, חייל, לוחם ומפקד בסדיר בעבר, בגדוד 202 צנחנים וחייל מילואים בהווה ששירת בתקופת חומת מגן וחווה אירועים תחת אש, שנשארו איתי עד היום. לעולם לא אמצא מקום להומור כמו זה שהתפרש ובטעות בקיום המערכון ורק לאחר שראיתי תגובות למינהן, הבנתי שיש לשים את האמת והכוונה מאחורי המערכון. אמנון אברמוביץ היה, הינו ותמיד יהיה גיבור ישראל בעיניי ובעיני כל עם ישראל. בהזדמנות זאת אבקש סליחה על אי ההבנה והפגיעה אם נגרמה.

A post shared by Eliraz Sade אלירז שדה (@elirazsade) on

"כשצילמנו את המערכון לא עלתה בדעתנו המחשבה שכך זה יפורש וייתכן שטעינו בלשוננו", הוסיף. "חשוב לי לציין שכנראה ובתום לב לא התייחסנו לנראותו הספציפית של אמנון בקיום המערכון, אני אישית מכיר את דמותו ונראותו מילדותי ולא רואה בתוצאות פציעתו במלחמה את הגדרתו בעיניי".

"לעולם לא אמצא מקום להומור כמו זה שהתפרש ובטעות בקיום המערכון ורק לאחר שראיתי תגובות למיניהן, הבנתי שיש לשים את האמת והכוונה מאחורי המערכון", סיכם שדה. "אמנון אברמוביץ' היה, הינו ותמיד יהיה גיבור ישראל בעיניי ובעיני כל עם ישראל. בהזדמנות זאת אבקש סליחה על אי ההבנה והפגיעה אם נגרמה".

הפופולריים