נתניהו: גנץ, יעלון ולפיד מסיתים נגדי - אתבע דיבה

רה"מ: גנץ, יעלון ולפיד מסיתים - אתבע דיבה
רה"מ פרסם סרטון בפייסבוק: "הקריאה בוגד נגדי מצד לפיד, גנץ ויעלון היא הסתה חמורה". נתניהו הבהיר כי "אין שום קשר בין המניות שרכשתי ומכרתי לפני שנים לבין רכש הצוללות שהתרחש שנים לאחר מכן". לפיד השיב לנתניהו – "מסיר את חסינותי, תתבע אותי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו האשים היום (שישי) את ראשי כחול לבן בני גנץ, יאיר לפיד ומשה יעלון ב"הסתה חמורה" נגדו כאשר בסרטון שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו אמר נתניהו שהם קראו לו "בוגד". ראש הממשלה הודיע כי הנחה את פרקליטיו להגיש נגד גנץ ויעלון תביעת דיבה. 

בסרטון התייחס נתניהו גם ליאיר לפיד, ואמר כי אם לא הייתה ללפיד חסינות - היה תובע גם אותו. בתגובה פרסם לפיד סרטון בו אמר: "אני מודיע לך חגיגית, אני מסיר את חסינותי, תתבע אותי. מפני ששנינו יודעים שאפילו בסרטון הקצר ששידרת יש אינספור שקרים".  "הקריאה 'בוגד' נגדי מצד לפיד, גנץ ויעלון היא הסתה חמורה זאת עלילת דם שאסור לעבור עליה לסדר היום. השקרים של לפיד, גנץ ויעלון הם חציית קו אדום, בנושאים הרגישים ביותר הנוגעים לביטחון ישראל", תקף ראש הממשלה. 

לדברי נתניהו, העובדות הן שאין קשר בין המניות לצוללות. "אין שום קשר בין המניות שרכשתי ומכרתי לפני שנים לבין רכש הצוללות שהתרחש שנים לאחר מכן. על הרכש הזה החליט הקבינט אך ורק משיקולי ביטחון המדינה", הבהיר.

פרקליטות המדינה עדיין שוקלת האם לפתוח בחקירה בעניין המניות שהחזיק ראש הממשלה בחברת הפלדה של קרוב משפחתו נתן מיליקובסקי. בכל מקרה, ההחלטה בנושא תתקבל רק לאחר הבחירות. בפרקליטות קיימת הבנה כי בחלק מהחשדות האפשריים בפרשה לא ניתן יהיה לחקור את ראש הממשלה. 

אתמול תקף איש יש עתיד רם בן ברק, שנמצא במקום ה-26 ברשימת כחול לבן לכנסת, את נתניהו על רקע פרשת הפריצה לטלפון הנייד של בני גנץ. "נתניהו ממציא, אלא אם כן יש לו קשר ישיר עם גורמי מודיעין באיראן", אמר בן ברק בריאיון לדב גיל-הר ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

"אני שומע את גנץ אומר שאין שום דבר מביך ואני שומע את נתניהו אומר שיש – למי להאמין?", תהה בן ברק - "למי שבגד בשלוש נשותיו, למי שניהל רומנים, למי שמתעלם מהבת הבכורה שלו כי אשתו לא מרשה לו, למי שלא דיווח שהוא מכר מניות ב-16 מיליון שקלים - או לרמטכ"ל ה-20 של מדינת ישראל שעד היום, לפחות עד שנתניהו פתח את הפה, איש לא חשד בו ולו בדבר הקטן ביותר על אמינותו ועל יושרו?".

שלשום תקף שר הביטחון לשעבר ומספר שלוש במפלגת כחול לבן, משה יעלון, את ראש הממשלה בעניין פרשת הצוללות ואמר כי "הנושא עד כדי כך חשוב שזה יכול להגיע עד כדי בגידה". לדברי יעלון, ייתכן כי החשד שנתניהו בגד במדינה, מונע מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט למצות את העניין.

הפופולריים