נתניהו לקראת הפגישה עם טראמפ: "אודה לו על ההכרה בריבונות ישראל בגולן"

נתניהו: אודה לטראמפ על ההכרה בגולן בפגישה עמו
נשיא ארה"ב צפוי לחתום על צו נשיאותי רשמי למהלך שמכיר בריבונות ישראל ברמת הגולן, במהלך ביקור נתניהו. לצד פגישתו עם טראמפ, רה"מ גם ינאם בוועידת איפא"ק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ ובנימין נתניהו
צילום: אי-פי

ראש הממשלה בנימין נתניהו ימריא הלילה (שבת) לוושינגטון לפגישה עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. נתניהו ייפגש עם טראמפ ביום שני, ויתארח אצל הנשיא האמריקני לארוחת ערב ביום למחרת. בנוסף, במהלך ביקורו בוושינגטון ינאם ראש הממשלה בוועידת השדולה הפרו-ישראלית איפא"ק.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי הוא ידון עם טראמפ על התוקפנות האיראנית, ניסיונותיה של איראן להתבסס צבאית בסוריה וכיצד למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני. כמו כן, ידונו השניים על הידוק שיתוף הפעולה בנושאי ביטחון ומודיעין. 

נתניהו אמר לקראת צאתו לוושינגטון: "אני יוצא הלילה לוושינגטון כדי להיפגש עם הנשיא טראמפ. אני אודה לו על ההכרה האמריקנית בריבונות ישראל ברמת הגולן. אני אשוחח איתו על המשך המאבק המשותף שלנו בתוקפנות של איראן. הצעדים שלנו רק יתגברו".

ראש הממשלה גם בירך את נשיא ארצות הברית, שר החוץ האמריקני מייק פומפאו והיועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית ג'ון בולטון על הטלת סנקציות על ראשי תכנית הגרעין הצבאית האיראנית, בעקבות חשיפת ארכיון הגרעין האיראני. "איראן ממשיכה לרמות את הקהילה הבינלאומית ולשקר לעולם בעניין תכנית הגרעין הצבאית שלה", אמר נתניהו. "המשטר האיראני ממשיך להסתיר את יכולותיו ולחתור לנשק גרעיני. איראן מסכנת את שלום המזרח התיכון ואת העולם כולו ויש לבלום אותה".

אמש פורסם לראשונה בכאן חדשות כי טראמפ צפוי לחתום על צו נשיאות רשמי למהלך שמכיר בריבונות ישראל ברמת הגולן, במהלך ביקורו של נתניהו בוושינגטון. ההכרה האמריקנית הובילה לתגובות רבות מצד מדינות העולם. רוסיה הודיעה כי היא מתנגדת לצעד זה וסבורה כי מדובר במהלך הנוגד את החלטת האו"ם, שעלול לסכן את האזור כולו. 

הפופולריים