נתניהו מודה: אישרתי מכירת צוללות למצרים, שר הביטחון והרמטכ"ל הודרו

נתניהו: מידרתי את ראשי הביטחון ממכירת הצוללות
ראש הממשלה אישר בריאיון ל"חדשות 12" שהסכים למכירת הצוללות הגרמניות בלי לערב את מערכת הביטחון: "שר הביטחון לא חייב לדעת". על פרשת המניות אמר: "מפיצים עלילת דם, קניתי את המניות מכספי הפרטי ודיווחתי לרשויות המס"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודה הערב (שבת) שאישר מכירת צוללות גרמניות למצרים מבלי לעדכן את ראשי מערכת הביטחון. "זו עלילת דם נוראית. יודעים שאני לא יכול לספר את אחד מהסודות של מדינת ישראל", אמר נתניהו בנוגע לסיבה שבגינה לא שיתף את הרמטכ"ל ואת שר הביטחון במכירה. "לא עיקמתי את האף, ואני לא יכול להגיד למה. זה סוד שהיועץ המשפטי לממשלה יודע אותו וגם היועצים לביטחון לאומי עמידרור ונגל. שר הביטחון לא חייב לדעת את זה".

"כמובן שהתנגדתי למכירות בזמן שהיה מורסי האסלאמיסט. אישרתי את זה בזמן מובארק ואחר כך כשבא א-סיסי. למה לא עיקמתי את האף על המכירה של גרמניה? הסיבות שלי הן ביטחוניות בלבד", הדגיש ראש הממשלה. לדבריו, "מצרים הייתה קונה את הצוללות בכל מקרה ולא דרוש אישור שלי. במדינת ישראל יש סודות שרק ראש הממשלה וקומץ אנשים יודעים".

נתניהו התייחס בריאיון גם להאשמות סביב החזקתו במניות של חברת פלדה בזמן שהיה חבר בממשלה. "קניתי מניות מכספי הפרטי בחברה שאין לה קשר לצוללות כשהייתי חבר כנסת. זה  מותר. מכרתי אותן, דיווחתי עליהן ושילמתי על זה מס. מכרתי את המניות שנה וחצי לפני שנרכשה הצוללת הראשונה, ולכן הכול שקר מוחלט. הטענה השקרית אומרת שהרווחתי כסף מהצוללות, לא הרווחתי שקל", הוא הצהיר.


"עוד מעט אגיע לנתב"ג כדי לנסוע לפגישה עם הנשיא טראמפ באמריקה. חשבתי שאעבור דרך כאן, כי אני פשוט חייב לנפץ את גל השקרים הזה שגנץ, לפיד, יעלון ואשכנזי מפיצים ללא בושה", אמר נתניהו בפתח הריאיון. "לא החזקתי במניות של חברת פלדה ולא בחברה שהחזיקה במניות של צוללות. לא החזקתי במניות כחבר בממשלה, אלא כחבר כנסת - וזה משול לאדם פרטי. זה מותר, ודיווחתי על כך".

"קניתי מניות בחברה שאין לה שום קשר לצוללות. יש לה יתרון טכנולוגי מסוים בתחום מסוים. קניתי את המניות כשהייתי חבר כנסת, דיווחתי על זה לרשויות המס, ומכרתי אותן ב-2010. כשנכנסתי לראשות הממשלה באתי למבקר המדינה ולוועדת ההיתרים ואמרתי שאני רוצה להמשיך להחזיק במניות. אמרו לי שאין בעיה, משום שאני לא שותף עסקי. מכרתי אותן, דיווחתי על זה ושילמתי מס מלא".

לדבריו, "החברה הזו היא חברה עם יכולת טכנלוגית אדירה אבל נוהלה בצורה כושלת. בן דודי זיהה את ההזדמנות העסקית. הוא קנה, שיפץ ומכר אותה. קניתי את המניות ב-600 אלף דולר מכספי הפרטי. הרווחתי מזה. היו לי השקיעות מוצלחות למדי לאורך השנים ודיווחתי על כולן. איך זה קורה? אני מבין בכלכלה ועסקים".

נתניהו התייחס גם לשאלה, מדוע ביקש היתר לסיוע כספי לעורכי דינו אם הרוויח מיליונים: "כשהמדינה משקיעה כמה מאות מיליוני שקלים עם עשרות חוקרים ופרקליטים, אז לא נותנים לי את מה שנותנים לכל איש ציבור? לקבל תמיכה ועזרה מול מאמץ אדיר שמפעילים נגדי? אי אפשר להאשים אותי שאני מצליח בעסקים".

נתניהו אמר כי מכר את המניות שלו בחברה שאין לה קשר לצוללות, שנים לפני שנמכרו הצוללות למצרים. "גנץ, אשכנזי ויעלון מעלילים עלילה כי הם יודעים שאני לא יכול לספר את אחד הסודות של מדינת ישראל. הסיבות שלי הן סיבות ביטחוניות בלבד. בישראל יש סודות שרק ראש ממשלה וקומץ אנשים יודעים. גנץ ולפיד ובמיוחד יעלון ואשכנזי רוצים להכריח אותי לחשוף סוד מדינה ובכך מסכנים את ביטחון המדינה. היועץ המשפטי לממשלה בדק את זה ולא סתם לא מצא שום רבב במעשיי. לכן אני תובע אותם דיבה".

לדברי נתניהו, אנשי כחול לבן "התחילו בשרשרת השקרים על הצוללות והמצרים כאשר התברר שאיראנים פרצו לטלפון של גנץ".  הוא שב וקרא לגנץ להציג ציבור את מה שלדבריו היה בפלאפון ושעשוי לגרום לו להיבטח על ידי האיראנים.? "אם הוצאת את זה החוצה אז אתה לא סחיט". הוא סירב לומר אם יסכים להתעמת עם בני גנץ לפני הבחירות.

נתניהו אמר כי הוא אינו רואה אפשרות שגנץ ולפיד יהיו בממשלה שיקים. הוא הוסיף כי אם ייבחר, לא ינסה לקדם חוק שימנע את העמדתו לדין. "לא עסקתי בזה ולא מתכוון לעסוק בזה".

על סרטון החיקוי של אמנון אברמוביץ' בליכוד t.v אמר נתניהו כי "בקמפיין עושים לפעמים שטויות. עשו שטות, מצטער על זה. הוריתי להסיר את הסרטון".


מכחול לבן נמסר בתגובה: "נתניהו היסטרי, משנה שוב ושוב גירסאות, מתחמק משאלות קשות וממשיך להשמיץ. לא קיבלנו שום תשובה איך הרווחת 16 מיליון שקל, ובעיקר, היות ואין שום סוד, כי כרגע המצאת את זה, למה אישרת למכור צוללות מתקדמות למצרים בלי ידיעת מערכת הבטחון? הדבר היחיד שאפשר להגיד לזכותו שהוא הפנים מה שאחרים טרם קלטו: הוא הולך להפסיד בבחירות".

יו"ר העבודה, אבי גבאי בתגובה לדברי ראש הממשלה: "נתניהו גזען כלפי עדות המזרח. נתניהו מקטלג אנשים לפי צבע עורם. הוא לא ראוי לאמון העם. בשביל נתניהו חיילי גולני 'הם בסדר כל עוד יש להם קצינים לבנים'".

הפופולריים