נתניהו, תביעות הדיבה ומעשה הנבלה

נתניהו, תביעות הדיבה ומעשה הנבלה
ראש הממשלה בלחץ, במצוקה, באובדן עשתונות. זה לפחות הרושם. על הרקע הזה כמה הערות מתבקשות מהתנהגותו ומאמירותיו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

1. תביעת דיבה מגיש צדיק גמור או טיפש גמור. אתה, אדוני ראש הממשלה, לא זה ולא זה. אני מניח שבני גנץ, בוגי יעלון ויאיר לפיד מברכים על ההחלטה שלך להגיש נגדם תביעה כזו. הם חוככים ידיים בהנאה.

2. זו תהיה הזדמנות להרמת המסך מעל פרשת הצוללות, פרשת המניות, פרשיות אחרות בהן נקשר השם שלך -  ודאי אחרי התשובות שלך אתמול בריאיון בערוץ 12 עם קרן מרציאנו ועמית סגל. ודאי אחרי שאישרת כי הסתרת משר הביטחון ומהרמטכ"ל את האור הירוק שנתת לגרמנים לספק שלוש צוללות למצרים. 

3. אני מקווה שאת הגשת תביעת הדיבה הזאת, שאמורה לעלות לך כסף רב, תממן מכיסך הפרטי. לא מכיסם של חברים נדיבים, של אנשי עסקים, של בעלי אינטרסים שמוכנים להרים למענך תרומות במיליוני שקלים.

4. מותר להניח שעכשיו, אחרי הריאיון בערוץ 12, נפל לך האסימון. שאתה מבין שהתבלבלת: קרן מרציאנו אינה רני רהב ושרון גל. היא אינה נמנית עם הרוקדים לצלילי חלילך, עם הצרחנים המסוימים באולפנים, עם מי שכל קשר בינם לבין מקצוע העיתונות הוא מקרי בהחלט.

מרציאנו הציגה לך שאלות מתבקשות, נעלה בפניך את דרכי המילוט, הסבירה לך בדרכה המקצועית שיש עיתונאים שקשה לזרות להם חול בעיניים. שקשה לתעתע בהם, למרוח אותם, להסיט אותם מהעיקר אל הטפל.

5. הערה אחרונה, חשובה מכל האחרות, בעניין הפגיעה המבישה בפרשן ערוץ 12 אמנון אברמוביץ'. אני לא זוכר מעשה נבלה כזה. אפילו בערוץ הבחירות שלך ושל הליכוד, שמתמחה בהסתה ובחיסול חשבונות, לא הגיעו לשפל כזה.

השתגעתם? איבדתם צלם אנוש? לעלוב בגיבור ישראל בעל צל"ש של הרמטכ"ל על מראה פניו המצולקים? על נכותו הקשה במלחמה?  לנהוג כך בפצוע מלחמה שבנס נשאר בחיים כשהציל אחרים בעודו לפיד חי? כמה רוע ושנאה עוד אפשר לייצר במלחמת ההישרדות שלך?

6. במקום להצדיע לאמנון אברמוביץ' – הפיקו בובות הבית שלך, אלירז שדה והחקיין יוסי וידר, סרטון מלגלג. מה כל כך הצחיק אותם? פניו השרופים של אברמוביץ'. הצלקות והכוויות שנשארו על גופו.

7. לסרטון המופרע הזה, אדוני ראש הממשלה – סרטון מבחיל שלא מיהרת להסיר - לא יכולה להיות מחילה. הוא גרוע ומקומם יותר מכל מעלליך. הוא חמור יותר מכל מעשי השחיתות שמייחסים לך המשטרה, הפרקליטות, והיועץ המשפטי לממשלה.

הפופולריים