בני גנץ: "לא קורא לראש הממשלה בוגד, המעשים מספיק חמורים"

גנץ: "לא קורא לרה"מ בוגד, המעשים חמורים"
יו"ר כחול לבן התייחס במסיבת עיתונאים בוושינגטון לאישור שהעניק נתניהו לגרמנים למכור צוללות למצרים ללא התייעצות עם שר הביטחון או הרמטכ"ל: "מדינה לא מנהלים על ידי בני דודים ולא על ידי מקורבים. זו חציית כל הקווים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ ויאיר לפיד
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

יו"ר כחול לבן, הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ, אמר היום (ראשון) כי הוא אינו קורא לראש הממשלה בוגד וכי "המעשים מספיק חמורים שלא אדרש לחזור על המילים האלה". במסיבת עיתונאים בוושינגטון התייחס גנץ לדבריו של נתניהו אמש ב"חדשות 12" בדבר מידור הרמטכ"ל ושר הביטחון מעסקת מכירת הצוללות למצרים: "כל עיסוק מדיני ואסטרטגי במדינת ישראל חייב לקרות דרך הרשויות המוסמכות.

"האירוע שמדובר הוא לא מהלך חשאי בלילה, הוא לא יכול שלא לקרות דרך המוסדות הקשורים. מדינה לא מנהלים על ידי בני דודים ולא על ידי מקורבים. מדינה מנהלים על ידי המוסדות שקשורים לכך. זו סוגיה מדינית ומדינאית. זה חציית כל הקווים. אני לא מכיר שום סוד מדינה שרמטכ"ל ושר ביטחון לא חשופים אליו".


גנץ התייחס לריאיון של נתניהו אמש ואמר כי מדובר ב-40 דקות ריאיון "שכולו על ביבי, שום דבר על מדינת ישראל. זו בדיוק המציאות שאנחנו נמצאים. ישראל לפני הכול, לא ביבי לפני הכול".

הוא אמר כי ההישגים שצפוי שיביא איתו נתניהו בחזרה ארצה מפגישתו עם דונלד טראמפ חשובים לכל מדינת ישראל והכחיש שביקש להיפגש עם הנשיא האמריקני וסורב: "לא ניסיתי להשיג פגישה עם דונאלד טראמפ. למיטב הבנתי המדיניות האמריקאית היא לא להתערב בבחירות במדינת ישראל. יחסים קרובים שיש בין הנשיא האמריקאי לראש ממשלה מכהן הם יחסים טובים, אתם תעשו את השיפוט שלכם לבד".

הוא שב והתייחס לסוגית הפריצה האיראנית למכשיר הפלאפון שלו: "העניינים האישיים שלי זה ענייני האישיים. אני לא מתכוון להיכנס לענייני האישיים. אין שם שום דבר ביטחוני. סיכנו מקורות ביטחוניים בעצם החשיפה הזאת. שגיאה חמורה מאוד. אני ממש מקווה שלא גורמים פוליטיים עשו את זה".

הפופולריים