נדחתה הבקשה לקדם את בן גביר למקום ה-5 ברשימת איחוד מפלגות הימין

בן גביר לא יקודם למקום 5 באיחוד מפלגות הימין
יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, כתב בהחלטתו שלא מצא כי יש מקור סמכות בדין להתערב בסדר המועמדים ברשימת המועמדים שהוגשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר בן גביר
צילום: רועי אלימה, פלאש 90

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, דחה את בקשת איחוד מפלגות הימין לקדם את מועמד עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, מהמקום השביעי שבו שובץ למקום החמישי. הבקשה הוגשה לאחר שבית המשפט העליון פסל את מועמדותו של מיכאל בן ארי, חבר עוצמה יהודית ששובץ במקום החמישי.

בהחלטתו כתב המשנה לנשיאת בית המשפט העליון כי לא מצא כי יש מקור סמכות בדין בידי ועדת הבחירות או בידיו, כדי להתערב בסדר המועמדים ברשימת המועמדים שהוגשה. "לאחר אישור רשימות המועמדים אין כל סמכות בידי המפלגות או בידי ועדת הבחירות המרכזית לערוך שינויים ברשימת המועמדים... החלטתי זו איננה נוגעת לטעמים הענייניים הכלולים בבקשות, אלא מתמקדת בסמכות להיענות לבקשות. אעיר עוד כי ככל שהייתי מוצא מקור סמכות לוועדת הבחירות, או לי כיושב-ראש של הועדה, להידרש לנושא, הייתי מביא את ההכרעה בבקשה גופה בפני מליאת ועדת הבחירות. עם זאת, לאחר שמצאתי שהבקשות אינן חוצות בדין הקיים אפילו את הפרוזדור – אין מקום להביאן בפני מליאת הוועדה".

באיחוד מפלגות הימין אמרו בתגובה: "כצפוי השופט מלצר התאהב בפרוצדורה וזנח את המהות. לצערנו גם הוא יישר קו עם עמדת מנדלבליט שיישר קו עם עמדת שי ניצן. אנחנו נעתור לבג"ץ כדי שגם השופטים יישרו קו. מנדלבליט , ניצן, מלצר ושופטי הבג"ץ- תודה. בזכותכם את התשובה ייתנו הבוחרים בקלפי, כדי שאנחנו, על אפכם ועל חמתכם, נהיה מספיק חזקים ונעשה סדר במערכת המשפט של השמאל בישראל".

הפופולריים