מסתמן: לא תיפתח חקירה בעניין אישור מכירת הצוללות למצרים

מסתמן: לא תיפתח חקירה על מכירת הצוללות למצרים
גורמים מעריכים כי למרות ההתפתחויות הערב, התיק לא יפתח מחדש ובמיוחד כשפרשת הצוללות נמצאת כבר בפרקליטות, אלא אם יתגלה ממצא דרמטי חדש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליט
צילום: צילום: הדס פרוש ותומר נויברג, פלאש 90

מסתמן כי לא תיפתח חקירה בעניין אישור מכירת הצוללות למצרים. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. גורמים מעריכים כי למרות ההתפתחויות הערב, התיק לא יפתח מחדש ובמיוחד כשפרשת הצוללות נמצאת כבר בפרקליטות, אלא אם יתגלה ממצא דרמטי חדש.


היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הבהיר הערב  כי ראש הממשלה לא אמר לו מה הסיבה למכירת הצוללות הגרמניות למצרים. מטעמו של נתניהו נמסר בתגובה כי הוא הציע בשעתו לעדכן את היועץ בפרטים. נתניהו הזמין את מנדלבליט לפגישה שבה "יעדכן אותו ביתר הפרטים המסווגים". ולמרות זאת, לא בטוח שפגישה זאת תתקיים, עד שלא יהיה ברור מה דין התיק. 

בחדשות הערב פורסם כי בניגוד למה שהשתמע מדברי ראש הממשלה אתמול בריאיון לחדשות 12, כי היועץ היה מודע לאישור העברת הצוללות למצרים - היועץ אז לא עודכן בכך. לגבי היועץ המשפטי הנוכחי, במשרד המשפטים החליטו באופן חריג להגיב לדברי נתניהו והוציאו לפני הערב הבהרה במסגרתה סותרים את דברי ראש הממשלה ואומרים: היועץ לא נחשף לכל נתון סודי בעניין אישור המכירה למצרים.

הפופולריים