"זהו יום היסטורי": טראמפ חתם על צו המכיר בריבונות ישראל ברמת הגולן

טראמפ חתם על הכרה בריבונות ישראל ברמת הגולן
טראמפ התייחס בפגישה עם נתניהו לירי על השרון: "מכירים בזכות ישראל להגן על עצמה". נתניהו שיבח את הנשיא האמריקני: "ההחלטה שלך להכיר בריבונות ישראל על הגולן, מהווה דוגמה לצדק שנעשה". לאחר הפגישה צפוי ראש הממשלה לשוב לישראל בעקבות המתיחות בדרום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ ונתניהו במעמד ההכרה בריבונות ישראל בגולן
צילום: צילום: אי-פי

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (שני) עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. בפגישה בבית הלבן חתם טראמפ על צו נשיאותי המכיר בריבונות ישראל ברמת הגולן. נתניהו שיבח את טראמפ, והשווה אותו למנהיגים זרים בהיסטוריה - דוגמת כורש, הארי טרומן והלורד בלפור.


"זה יום היסטורי" אמר נתניהו בהצהרות לתקשורת שהעניקו שני המנהיגים לתקשורת. "למשך שני עשורים, סוריה ירתה מהגולן לעבר אזרחים ישראלים. בשני ימים אדירים ביוני 1967 ישראל שיחררה את רמת הגולן. ב-1973 סוריה ערכה מתקפת פתע כדי להחזיר לעצמה את הגולן, וישראל הצליחה להיאבק בכך. מאז שישראל ניצחה בשתי המלחמות הללו, עברו למעלה מ-50 שנים, עד ההכרה היום. ההחלטה של טראמפ להכיר בריבונות ישראל על הגולן, מהווה דוגמה לצדק שנעשה".

טראמפ אמר: "ישראל תפסה את השטח ב-1967 כדי להגן על עצמה מפני איומים חיצוניים. כל הסדר מדיני עתידי חייב לכלול את צרכי הביטחון של ישראל להגן על עצמה. תחת הממשל שלי יחסי ישראל-ארצות הברית מעולם לא היו חזקים יותר.

"הבסנו את דאעש בסוריה, יצאנו מהסכם הגרעין והטלנו את העיצומים הקשים ביותר על איראן. איראן אינה אותה מדינה כפי שהיא הייתה ביום שנכנסתי לתפקיד. לא נשתף פעולה עם משטר שקורא קריאות 'מוות לאמריקה' ו'מוות לישראל'".


על הירי מעזה על מושב משמרת בשרון הבוקר, אמר נשיא ארצות הברית: "שולח תנחומים למשפחות בעקבות מתקפת הירי של חמאס הבוקר. תפילותינו עם המשפחות. ארצות הברית מכירה בזכותה של ישראל להגן על עצמה".

ראש הממשלה הודיע הבוקר, בעקבות פגיעת הרקטה שנורתה מעזה בבית במושב משמרת, כי יקצר את ביקורו בוושינגטון וישוב ארצה עם סיום פגישתו עם הנשיא. במקביל לפגישה בוושינגטון, צה"ל החל לתקוף ברצועת עזה, בתגובה על הירי לשרון.

הפופולריים