מסע מקומי | איך יצביעו התושבים בנתניה?

מסע מקומי | איך יצביעו התושבים בנתניה?
בעיר היהלומים יש מפלגה אחת שלוקחת את הבחירות בענק, כך עולה ממדגם מייצג שנערך עבור כאן חדשות. ויש גם לא מעט מפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה | פרויקט מיוחד של חדשות הערב: איך מצביעים בעיר שלכם?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בחירות בנתניה
צילום: בחירות, נתניה

מכון Direct Puls שאל עבורנו שבע מאות ארבעים וארבעה מתושבי נתניה, שמהווים מדגם מייצג של תושבי העיר, למי היו מצביעים לו היו נערכות היום הבחירות. וכך בחרו בנתניה:

הליכוד - מנצחת בענק, עם שלושים ותשעה אחוזים. במקום השני, עם עשרים ואחד אחוזים - כחול-לבן. חמישית מתושבי נתניה בחרו גנץ-לפיד.

שאר המפלגות – הרחק מאחור: העבודה עם 4.5%, כולנו עם כמעט 4%, איחוד מפלגות הימין – עם 3.5%.

לפי הסקר, בנתניה מעדיפים את המפלגות הגדולות. אם זה היה תלוי בנתנייתים – שאר המפלגות לא היו עוברות את אחוז החסימה. כך למשל, ישראל ביתנו והימין החדש – עם 3 אחוז, כל אחת, ושאר המפלגות – זהות של פייגלין, גשר של לוי-אבקסיס, ש"ס, מרצ, יהדות התורה, חד"ש תע"ל ורע"ם בל"ד – מקבלות פחות מכך.

שניים-עשר אחוז מתושבי נתניה אומרים שעוד לא החליטו למי יצביעו. חלקם לא מתכוונים להגיע לקלפי. חשוב לציין שהסקר נערך אתמול (24.3) בערב, עוד לפני ירי הרקטה לשרון וההתחממות הביטחונית. לנשאלים הצבנו שאלה שנציג גם בשאר הערים שבהן נבקר - על מה, לדעתם, הבחירות בתשעה באפריל? הרוב, שלושים ואחד אחוזים מהנשאלים בנתניה, השיבו - על המאבק בשחיתות.

עשרים אחוז רואים במצב הביטחוני את הסוגיה המרכזית בבחירות האלה, שלושה עשר אחוז הצביעו על הסוגיה המדינית, אחד עשר אחוז על מצב מערכת הבריאות ורק שלושה אחוז מהנשאלים סבורים שמצב התחבורה בישראל הוא הסוגיה המרכזית בבחירות האלה.

הפופולריים