סעודיה גינתה את ההכרה בגולן: "עבירה מפורשת על אמנת האו"ם"

סעודיה גינתה את ההכרה בגולן: "שטח כבוש"
בהודעה מטעם הממלכה נכתב כי "הגולן הוא שטח ערבי-סורי כבוש לפי החוק הבינלאומי". גם בחריין מגנה: "הצעד הזה מעכב את המאמצים להגיע לשלום". מ"מ שר החוץ כץ לכאן רשת ב: "צדק היסטורי". לפיד: "כולנו צריכים לתת נשיקה לטראמפ"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

סעודיה גינתה הלילה (שלישי) ודחתה את ההכרזה של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על ההכרה בריבונות ישראלית ברמת הגולן. בהודעה מטעם הממלכה נכתב כי היא מדגישה את עמדתה הקבועה בנוגע לרמת הגולן והיא ש"הגולן הוא שטח ערבי-סורי כבוש לפי החוק הבינלאומי". עוד נכתב כי ההחלטה האמריקנית היא "עבירה מפורשת על אמנת האו"ם". גם בחריין הביעה צער על החלטתו של הנשיא טראמפ. בהודעה של משרד החוץ של בחריין נאמר כי "הצעד הזה מעכב את המאמצים להגיע לשלום בר קיימא במזרח התיכון".

ממלא מקום שר החוץ, ישראל כץ, התייחס הבוקר להכרה הרשמית בריאיון לאריה גולן ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "החתימה בנוכחות ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המעצמה הגדולה בעולם, הנשיא טראמפ, זה דבר אדיר - זה דבר שעושה צדק היסטורי עם ההחלטה של בגין להכיל את הריבונות לפני כמעט 40 שנה".

חבר הכנסת יאיר לפיד, הממוקם במקום השני ברשימת כחול לבן לכנסת, הדגיש במשדר כי זהו יום טוב לעם ישראל וגם לראש הממשלה נתניהו מגיעה ברכה על כך. "כולנו היינו צריכים אתמול לתת נשיקה לטראמפ על ההכרה הזאת ברמת הגולן ועוד שתי נשיקות על השגרירות בירושלים, הוא אולי הידיד הטוב ביותר שהיה למדינת ישראל אי פעם בבית הלבן והוא יישאר כזה גם אחרי שיתחלף השלטון", אמר לפיד לאריה גולן.

נתניהו נפגש אתמול עם טראמפ בבית הלבן, שם חתם הנשיא על צו נשיאותי המכיר בריבונות ישראל ברמת הגולן. נתניהו שיבח את טראמפ, והשווה אותו למנהיגים זרים בהיסטוריה - דוגמת כורש, הארי טרומן והלורד בלפור.

"זה יום היסטורי" אמר נתניהו בהצהרות שהעניקו שני המנהיגים לתקשורת. "למשך שני עשורים, סוריה ירתה מהגולן לעבר אזרחים ישראלים. בשני ימים אדירים ביוני 1967 ישראל שיחררה את רמת הגולן. ב-1973 סוריה ערכה מתקפת פתע כדי להחזיר לעצמה את הגולן, וישראל הצליחה להיאבק בכך. מאז שישראל ניצחה בשתי המלחמות הללו, עברו למעלה מ-50 שנים, עד ההכרה היום. ההחלטה של טראמפ להכיר בריבונות ישראל על הגולן, מהווה דוגמה לצדק שנעשה".

הפופולריים