רם בן ברק: "חי בשלום עם זה שמצטערים על ילדים פלסטינים שנהרגים"

בן ברק: "סביר לערוך טקס להרוגים משני הצדדים"
מועמד כחול לבן לכנסת הגיב לטענות על כך שבני גנץ השתתף בטקס זיכרון להרוגים פלסטינים: "סביר לערוך טקס זיכרון לבלתי מעורבים משני הצדדים". על האמירה של גנץ שנתניהו היה רוצה להרוג אותו: "התכוון לחיסול פוליטי, לא פיזי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נאום בני גנץ ומשה יעלון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

המועמד ברשימת כחול לבן לכנסת רם בן ברק דחה היום (שלישי) את הטענות הנשמעות מהליכוד, שלפיהן בני גנץ השתתף בטקס זיכרון למחבלים מחמאס. "אני חושב שלעשות טקס לבלתי מעורבים משני הצדדים שנהרגו, כולל חיילים שלנו, זה דבר סביר", אמר בן ברק בריאיון לקלמן ליברמן בכאן רשת ב. לדבריו, "ההיטפלות לדבר הזה והניסיון לצייר אותו כמי שנכח בטקס להרוגי חמאס – זו שטות מוחלטת".

האזינו לריאיון המלא עם רם בן ברק בכאן רשת ב

המשנה לראש המוסד לשעבר הסביר: "אני חי בשלום עם זה שאנשים מצטערים על ילדים שנהרגים, בכל הצדדים. אני לא מרגיש בנוח עם זה שנהרגים ילדים פלסטינים, אבל לא חושב שיש לנו ברירה. חמאס לוקח אותם כבני ערובה וכמגן אנושי, ולכן אני מאשים בזה את חמאס ולא את עצמנו. אבל זה מצער אותי מאוד".

על חשיפת השיחה שבה נשמע יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אומר שראש הממשלה נתניהו היה הורג אותו אם היה יכול, אמר בן ברק: "זו הייתה שיחה סגורה, שמדברים בין חברים. הכוונה של גנץ הייתה לפגיעה פוליטית, לא לפגיעה פיזית. הוא דיבר על חיסול פוליטי".

מספר 26 ברשימת כחול לבן לכנסת דיבר גם על ההסלמה בדרום, ועל תגובת הממשלה לירי מרצועת עזה: "כרגע, במצב שאנחנו נמצאים בו היום, אני לא חושב שאנחנו בכחול לבן היינו פועלים אחרת. אפשר קצת יותר ואפשר קצת פחות, אבל התגובה היא אותה תגובה. אנחנו נמצאים עכשיו בסבב לחימה, אז אני בטח לא אעביר ביקורת".

לצד זאת, בן ברק קרא לפגוע בשלטון חמאס: "אני חושב שאנחנו לא צריכים להשלים עם חמאס בעזה. צריך לעשות מהלכים שחמאס ייפול ומישהו יעלה במקומו, רצוי שזו תהיה הרשות הפלסטינית. יש לעשות את זה בעזרת שותפים למשימה, שהם קודם כל התושבים בעזה שלא רוצים את חמאס, הרשות הפלסטינית שיש לה מנופים בתוך עזה, המצרים והסעודים וכמובן המודיעין שלנו". 

הפופולריים