מסע מקומי: איך יצביעו התושבים בחיפה?

מסע מקומי: איך יצביעו התושבים בחיפה?
מה יבחרו בעיר שחמישית מתושביה מעל גיל 65, מה ההתלבטויות שלהם, וגם - מה הסוגיות שסביבן נסובות בחירות 2019? | פרויקט מיוחד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרק שני במסע מקומי - חיפה
צילום:

621 חיפאים, שמהווים מדגם מייצג של תושבי העיר, נשאלו למי היו מצביעים לו היו נערכות היום הבחירות. המנצחת הפעם, בניגוד לשנים אחרות - מפלגת הליכוד.

חיפה, שבבחירות הקודמות הלכו מרבית תושביה עם המחנה הציוני, מפתיעה הפעם: גם היא, כמו נתניה, נותנת את הניצחון לבנימין נתניהו: 27% מהתושבים בחרו בליכוד בראשותו.

הסקר שלנו מצביע על כך שהחיפאים מעניקים צ'אנס גם לגנץ וללפיד, ונותנים למפלגת כחול לבן 25% - ראש בראש על ראשות הממשלה מול נתניהו. ומה עם העבודה בהנהגת אבי גבאי? היא נותרת הרחק מאחור עם 6% בלבד.

אחוז נמוך בהרבה מקבל משה כחלון שמתגורר בעיר: 5% מהקולות. חד"ש-תע"ל בראשות איימן עודה ואחמד טיבי מגרדים 5% מלמטה. מרצ גבולית ומסתפקת ב-4%. הרשימה המשותפת של בל"ד ורע"מ לא עוברת כלל את אחוז החסימה. 

והנה עוד מפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה בחיפה: ש"ס של אריה דרעי, איחוד מפלגות הימין, יהדות התורה, הימין החדש וזהות.


מכון דיירקט פולס הציג בפני תושבי העיר הצפונית עוד שאלה: אילו סוגיות משפיעות עליהם כשיגיעו להצביע ב-9 באפריל? יותר מ-30% מתושבי העיר הצביעו על השחיתות כסוגייה מרכזית, מעל הסוגיות הביטחוניות והמדיניות. הם השאירו מאחור את מצב מערכת הבריאות והתחבורה.

אבל שימו לב לפילוח הבא: לבוחרי מפלגת הליכוד מחיפה השחיתות כמעט אינה מהווה פקטור. מה כן חשוב להם? המצב הביטחוני ואחריו הסוגיה המדינית. מקרב תושבי חיפה שבחרו מרצ – 70% דווקא חשבו ששחיתות היא סוגיה שעליה הבחירה שלהם תקום ותיפול. גם בוחרי העבודה ומפלגת כחול לבן ציינו את המאבק בשחיתות כגורם מכריע בהצבעתם.

הפופולריים