אלי ישי פורש ויעביר את תמיכתו ליהדות התורה

אלי ישי פורש ויעביר את תמיכתו ליהדות התורה
יו"ר תנועת "יחד" הודיע כי לאחר התייעצויות עם סגן השר מאיר פורוש מיהדות התורה, הוחלט שלא לסכן את הימין והצביון היהודי במה שכינה, מערכת בחירות קריטית כמו זו. "מתוך כל האפשרויות שהצגנו קבע הרב מאזוז כי אופציה זו היא הטובה ביותר בכדי לשמר את הדרך שבה אנו מאמינים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלי ישי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר "יחד", אלי ישי, הודיע היום (רביעי) על פרישת מפלגתו מהמירוץ לכנסת ה-21 והעברת תמיכתו אל מפלגת יהדות התורה. חבר הכנסת משה גפני הודיע על כך בפתיחת מטה יהדות התורה בחיפה וזמן קצר אחר כך פרסם ישי הודעה בעניין מטעמו.

ישי כותב כי מפלגתו צברה יותר ממאה אלף תומכים. "כפי שהבטחנו, תנועת 'יחד' לא תסכן את הימין והצביון היהודי, בטח לא במערכת בחירות קריטית זו" הוסיף ישי. לפני כעשרה ימים החלו מגעים לתמיכה ב'יהדות התורה' בתיווכו של סגן השר הרב מאיר פורוש". לדבריו, הדברים הובאו להחלטתו של הרב מאיר מאזוז. "כפי שנהגתי במשך כל שנותי בפוליטיקה ביושר ובאמונה, כאשר ביקשתי מהרב כי טובתי האישית לא תהיה צד כלל וכלל בסל השיקולים", כותב ישי.

"הרב מאזוז שקל את בחן את הדברים, בדק וחקר את ההתחייבויות לשמירה על דרכה של תנועת 'יחד', וקיבל החלטה מתוך דאגה לעולם התורה, מתוך אחריות להצלחת גוש הימין, ולערכים המלווים את תנועת 'יחד', למשוך את רשימת 'יחד' מהתמודדות לכנסת הנוכחית, ולהביע תמיכה ברשימת 'יהדות התורה'", אומר ישי.

האזינו ל"פוליטי-כאן", הסכת הבחירות של כאן חדשות בדיגיטל

באיחוד מפלגות הימין הודו לישי על החלטתו: "אנו מברכים על הצעד האחראי של אלי ישי, שדואג למניעת איבוד קולות למחנה הימין". עם זאת, קראו למצביעיו שלא לתמול ביהדות התורה אלא להעביר את תמיכתם אליו. 

ישי ניסה עוד קודם לסגירת הרשימות ליצור איחוד בין מפלגתו לבין ש"ס, שבה כיהן כיו"ר במשך שנים, אולם המהלך לא צלח ולבסוף נרשמה "יחד" כרשימה עצמאית.

הפופולריים