הליכוד: "לחקור את תיק ה-50 מיליון"; גנץ: "ביבי איבד כל רסן"

הליכוד: "לחקור מיד את גנץ בתיק ה-50 מיליון"
השר יריב לוין קרא במסיבת עיתונאים של מפלגת השלטון לפתוח בחקירה פלילית נגד יו"ר כחול לבן, בעקבות ממצאי דוח מבקר המדינה על ההתקשרות בין המשטרה לבין החברה שבראשה עמד. "הציבור לא יקבל אכיפה בררנית", אמר לוין. גנץ השיב: "השנאה של ביבי מתהפכת ומתנפצת עליו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מסיבת עיתונאים של הליכוד
צילום:

מפלגת הליכוד קראה הערב (רביעי) ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, להודיע על פתיחת חקירה פלילית נגד יו"ר כחול לבן, בני גנץ, בעקבות הדוח של מבקר המדינה על ההתקשרות החוזית בלי מכרז בין המשטרה לחברה שבראשה עמד גנץ, "המימד החמישי". במסיבת עיתונאים שכינסה המפלגה בתל אביב, אמר השר יריב לוין: "תיק 50 מיליון חייב להיחקר מיד. זו שעת מבחן למערכת אכיפת החוק ולאמון הציבור. מנדלבליט, עיני הציבור נשואות אליך. הודע מיד על פתיחת חקירה פלילית".

 


"היום פורסם דוח חמור מאוד של מבקר המדינה", פתח לוין את דבריו. "תיק 50 מיליון חייב להיחקר מיד. זו שעת מבחן למערכת אכיפת החוק ולאמון הציבור. קראתי את התגובה המבישה של לפיד וגנץ - איזו צביעות, סטנדרט כפול, זלזול בציבור". לדבריו, "זו לא רק פרשה חמורה הקשורה להתנהלות המשטרה, אלא גם לבני גנץ. הציבור לא יסכים לקבל אכיפה לא שוויונית, ולא יקבל יחס מחמיר לראש הממשלה ויחס מקל לגנץ".

השר אופיר אקוניס אמר: "אין חוק אחד לנתניהו וחוק אחר לכל השאר. איננו יכולים לקבל סטנדרטים כפולים והחלטות שחלות רק על נתניהו. אם מערכת אכיפת החוק רוצה להוכיח שלכל אזרח יש את אותו חוק, צריך להודיע עוד הערב על פתיחת חקירה נגד גנץ והמוזכרים האחרים". ח"כ יואב קיש תהה "האם היו אינטרסים פוליטיים גם בחקירות של אלשיך? האם הוא ידע שגנץ ירצה לרוץ?". לדבריו, "החיבור הזה חייב להיחקר. את בני גנץ צריך לחקור - ועכשיו".

גנץ עצמו נשא דברים בכנס ראשי מטות של כחול לבן, אך לא התייחס לדוח המבקר. הוא תקף בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "ביבי איבד כל רסן הוא הפך לבית חרושת להשמצות ושקרים וזה כי הוא הולך להפסיד. הוא יותר מדי שנים בשלטון. ביבי, הקמפיין שלך משעמם אותי". יו"ר כחול לבן תקף את ראש הממשלה גם על רקע המתיחות בדרום, ואמר: "מפקדי החמאס צריכים להיות מועדים לפגיעה, צריך לחסל אותם ולא לאפשר להם לעשות תנועות עם הידיים כפי שראינו. ביבי, אתה מדבר על הרתעה אבל אפילו את חברי הקבינט שלך אתה לא מרתיע. תעשה קודם סדר בקבינט".

הפופולריים