גבאי: "הרוטציה בין גנץ ללפיד גורעת להם שני מנדטים מהימין"

גבאי: הרוטציה בכחול לבן לוקחת להם מנדטים
יו"ר מפלגת העבודה קרא לראשי כחול לבן לבטל את חלוקת הכהונה בניהם, בדומה למהלך שעשו ראשי המחנה הציוני בבחירות הקודמות. על המתיחות ברצועה אמר: "המטרה שלנו היא שלתושבי עזה יהיה מה להפסיד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גבאי: "הרוטציה של גנץ ולפיד מיותרת, לפי הסקרים שלנו היא גורעת להם שני מנדטים מהימין"
צילום:

יושב ראש מפלגת העבודה אבי גבאי קרא לראשי כחול לבן, בני גנץ ויאיר לפיד, לבטל את הסכם הרוטציה ביניהם. בראיון לירון דקל ב"השבוע" בכאן 11 אמר גבאי כי לפי סקרים שערכו במפלגתו, הרוטציה גורעת ממפלגת כחול-לבן שני מנדטים העשויים לבוא מגוש הימין והיא פוגעת בסיכוי להחליף את השלטון. גבאי הוסיף: "אם המיזם הפוליטי הזה תפקידו להחליף את נתניהו ולהביא קולות מהימין, ואנחנו מברכים על זה, אז תעשו הכל כדי שזה יקרה, תבטלו את הרוטציה". 

יו"ר העבודה תקף את כחול-לבן, בטענה שהם לוקחים מנדטים מהמקומות הלא נכונים: "התפקיד שלהם זה להביא קולות מהימין. ברגע שבכחול-לבן אומרים 'אנחנו רוצים להוריד את מפלגת העבודה לארבעה מנדטים' זה אומר ששלי יחימוביץ', עמיר פרץ ורויטל סויד לא יהיו בכנסת הבאה. ומי יבואו במקומם? אנשי ימין של בוגי יעלון".  

גבאי התייחס למתיחות בעזה ואמר כי ראש הממשלה הוא האחראי להידרדרות הביטחונית בדרום. "נתניהו הביא אותנו למצב הכי נורא ברצועת עזה", אמר, "הוא שוב נכנע לחמאס ולא עושה מאומה למנוע את סבב הלחימה הבא. אנחנו צריכים ליצור מצב שבו לתושבי הרצועה יהיה מה להפסיד".

הפופולריים