יעביר את השגרירות לירושלים? נשיא ברזיל מגיע לישראל

יעביר את השגרירות לי-ם? נשיא ברזיל מגיע ארצה
ז'איר בולסונארו יגיע ארצה כשהוא מלווה בשרים בכירים וכ-100 אנשי עסקים. הוא צפוי לחתום בישראל על מספר הסכמים ובעבר גם הבטיח להעביר את השגרירות מתל אביב לירושלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ברזיל וראש ממשלת ישראל
צילום: צילום: אבי אוחיון, פלאש 90

נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו ינחת בישראל מחר (ראשון)  בסביבות השעה 10:00 בבוקר – בשדה התעופה בן גוריון, שם תיערך לו קבלת פנים רשמית בהשתתפות ראש הממשלה נתניהו. בולסונארו יגיע לישראל עם מספר שרים בהם שר החוץ, שר הכלכלה, האנרגיה והשר לנושאים אסטרטגיים האחראי להגנת הגבולות. נשיא ברזיל יקיים מחר פגישת עבודה עם ראש הממשלה, יחתום על הסכמים, ויתארח לארוחת ערב במעון רה"מ. יחד עם בולסונארו צפויים להגיע לפחות 100 אנשי עסקים מברזיל שישתתפו בין היתר בפסגת החדשנות ישראל ברזיל בהשתתפות ראש הממשלה ואנשי עסקים ישראלי.

נשיא ברזיל אמר בשבוע שעבר כי ייתכן שיכריז במהלך ביקורו על פתיחת נציגות כלכלית בירושלים, שתהיה כפופה לשגרירות בתל-אביב, וזאת למרות הבטחות חוזרות ונושנות מצד הנשיא להעביר את השגרירות לירושלים ודברים שאמר לפני כמה חודשים בולסונארו כי "לא מדובר בשאלה של האם אלא בשאלה של מתי".

בהמשך השבוע יבקר ביד ושם וינטע עץ בחורשת האומות, יבקר בפיקוד העורף ויעניק אות הוקרה למשלחת החילוץ הישראלית ויקיים מפגש עם קהילת יוצאי ברזיל בישראל. עוד בפן הכלכלי: ראש הממשלה ובולסונארו יבקרו בתערוכת חדשנות עם חברות ישראליות מובילות, ובולסונארו עצמו יגיע למובילאיי.

בניגוד לנשיא ברזיל הקודם שהיה בישראל לולה דה סילבה שביקר ב-2010, בולסונארו לא יבקר ברשות הפלסטינית. ויחזור לברזיל ביום רביעי הקרוב.

הפופולריים