נתניהו קיבל את פניו של נשיא ברזיל: "עושים היסטוריה ביחד"

נתניהו לנשיא ברזיל: "עושים היסטוריה ביחד"
הנשיא ז'איר בולסונארו נחת בנתב"ג ואמר בעברית בטקס קבלת הפנים: "אני אוהב ישראל". נתניהו ציין בפני בולסונארו כי הוא מגיע לארץ בתקופה מתוחה ולכן הנחה להשאיר את כוחות צה"ל בפריסה מלאה סביב רצועת עזה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ונשיא ברזיל ז'איר בולסונארו
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, צילום 90

נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו נחת הבוקר (ראשון) לביקור ראשון בישראל. ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל את פניו של הנשיא ואמר לו בטקס קבלת הפנים - "אנחנו עושים היסטוריה ביחד". בולסונארו השיב בעברית - "אני אוהב ישראל".

נתניהו ציין בפני בולסונארו כי הוא מגיע לארץ בתקופה מתוחה ולכן הנחה להשאיר את כוחות צה"ל בפריסה מלאה סביב רצועת עזה. "זה כולל טנקים וארטילריה", הבהיר ראש הממשלה. נתניהו הדגיש כי ישראל ערוכה לכל תרחיש ואם תידרש, גם למערכה רחבה. "נעשה מה שצריך למען ביטחון ישראל", אמר נתניהו והוסיף כי ישראל וברזיל יחתמו על הסכמים גם בתחום הביטחון.

עוד אמר נתניהו בקבלת הפנים: "הייתי בטקס המרגש שבו הושבעת לנשיא, והנה אחרי שלושה חודשים בלבד, בביקור הראשון שלך מחוץ ליבשת אמריקה אתה מגיע לישראל להביא את היחסים לשיא חדש. באת עם משלחת מכובדת של שרים, חברי פרלמנט ואנשי עסקים. זו המשלחת הברזילאית הגדולה ביותר שהגיעה לישראל. נחתום על הסכמים, נבקר יחד בכותל, נבקר יחד במיצגי חדשנות מרהיבה".

הפופולריים