ברזיל: המשרד החדש בירושלים – חלק מהשגרירות

ברזיל: המשרד החדש בירושלים – חלק מהשגרירות
בזמן שהנשיא הברזילאי מבקר בארץ, משרד החוץ במדינה הודיע שהמשרד החדש שייפתח מטעמו בבירה ישמש כחלק מהשגרירות המוצבת בתל אביב • נתניהו ובולסונארו חתמו על הסכמי שיתוף פעולה: "זו רק תחילת היחסים, אנחנו בפתחו של עידן כביר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ברזיל וראש ממשלת ישראל
צילום: צילום: אבי אוחיון, פלאש 90

תוך כדי ביקורו של נשיא ברזיל, ז'איר בולסונארו, בישראל, משרד החוץ הברזילאי הכריז היום (ראשון) שהמשרד החדש שייפתח מטעמו בירושלים ישמש כחלק משגרירות המדינה בישראל. בכך, למעשה, ברזיל לא תעביר את השגרירות שלה לירושלים, אלא תסתפק בנציגות דיפלומטית שתוגדר חלק מהשגרירות בתל אביב.בערב נערך טקס חתימת הסכמים בהשתתפות בולסונארו וראש הממשלה, בנימין נתניהו. ההסכמים נוגעים לתחומי הביטחון, התעופה, ביטחון הפנים, מלחמה בפשע, בריאות, מדע וטכנולוגיה וגם שיתוף פעולה בתחום הסייבר.

"זה תענוג עבורי לקבל אותך כאן", אמר נתניהו לנשיא ברזיל. "אני חושב שאנחנו בפתחו של עידן כביר. ברזיל היא אחת המעצמות הגדולות בעולם, ואנחנו שמחים שאחרי שנים של יחסים מהוססים החלטת לפתוח עידן של שגשוג". עוד אמר: "זאת רק ההתחלה. יש כאן עם שאוהב את ברזיל, ומדינה שרוצה שיתוף פעולה הדוק".

בולסונארו אמר בטקס: "אנחנו מתכוונים לשים את ברזיל במקום שמיועד לה. אנחנו רוצים לחזק הקשרים עם ישראל, שהיא אמנם קטנה יותר מהמחוז הכי קטן שלנו, אבל אנו רואים את הגדולה שלה". הוא פנה לנתניהו והוסיף: "קיבלתם אותנו בנדיבות. אח יקר, תודה וחיבוק גדול".

הפופולריים