השגרירות ה-11 באפריקה: ישראל פתחה נציגות ברואנדה

ה-11 באפריקה: ישראל פתחה שגרירות ברואנדה
הדיפלומט רון אדם יכהן כשגריר הראשון במדינה. מנכ"ל משרד החוץ יובל רותם הדגיש כי רואנדה היא "ידידת אמת של ישראל ואחד מעמודי התווך של הידידות ארוכת השנים עם היבשת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פתיחת שגרירות ברואנדה
צילום: צילום: משרד החוץ

ישראל הודיעה היום (שני) על פתיחת השגרירות בקיגאלי, בירת רואנדה. ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר ארבע פעמים ביבשת ופתיחת השגרירות היא חלק ממדיניות החזרה של ישראל ליבשת השחורה, עליה הכריז נתניהו לפני כשלוש שנים.

נתניהו כונן יחסים דיפלומטיים גם עם צ'אד וגינאה קונקרי. מנכ"ל משרד החוץ יובל רותם חנך את השגרירות: "השגריר הנכנס רון אדם הינו דיפלומט ותיק עם מטען רחב של ידע ונסיון, מומחה לנושאי או"ם ואנרגיה. השגריר אדם ישמש כשגריר הישראלי והתושב הראשון ברואנדה".

רותם הדגיש כי רואנדה היא "ידידת אמת של ישראל" ואחד מעמודי התווך של הידידות ארוכת השנים עם היבשת. לדבריו, רואנדה, כמו ישראל, היא מדינה קטנה בשטח עם יכולות ושאיפות גדולות. "פתיחת השגרירות משקפת את המשך התחזקות היחסים בין המדינות ותאפשר את הרחבת שיתופי הפעולה בין המדינות שנפרסים על תחומים רבים לרבות החינוך, ההשכלה, העצמת נשים, המדע והטכנולוגיה, החדשנות והחקלאות", אמר המנכ"ל.

במהלך ביקורו במדינה נפגש המנכ"ל רותם עם נשיא רואנדה פול קגאמה ועם שר החוץ. המנכ"ל יחנוך מרכז מצוינות חקלאי ופרויקט דגל של המרכז לשיתוף פעולה בינלאומי הישראלי, בו יוכלו החקלאים ברואנדה ללמוד ולהתנסות בטכנולוגיות הישראליות המתקדמות. רותם צפוי גם להניח זר במוזיאון הג'ינוסייד.

בחודשים הקרובים תתחיל חברת התעופה של רואנדה לטוס ישירות לישראל, צעד שאמור לתרום לעידוד התיירות בין שתי המדינות ולחזק קשרי מסחר בין הקהילות העסקיות. המנכ"ל רותם הבהיר: "אני בטוח שפתיחתה של השגרירות הישראלית ברואנדה תביא בתוך כמה שנים את יחסינו עם המדינה האפריקנית בפרט ועם היבשת כולה למקום גבוה בהרבה".

הפופולריים