"קמתי בבוקר והרגשתי כעס": האנשים האמתיים שמאחורי תחקיר "הבוטים" נחשפים

האנשים האמתיים שמאחורי תחקיר "הבוטים" נחשפים
שלושה חברים פעילים ברשתות, שנטען לגביהם כי הם חלק מ"צבא הבוטים" של נתניהו התייצבו באולפן "קלמן וסגל" ודיברו על העלבון שהם חשים בעקבות התחקיר העיתונאי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קלמן וסגל
צילום: צילום מסך

בתחקיר של העיתונים "ידיעות אחרונות" ו"ניו יורק טיימס" נטען כי הקמפיין של בנימין נתניהו מפעיל כמות גדולה של בוטים וחשבונות מזויפים במערכת הבחירות. זאת על מנת להטות את דעת הקהל לטובת הליכוד. עם זאת, בתכנית של "קלמן וסגל" התארחו הערב (שני) שלושה בעלי חשבונות שהוצגו בתחקיר כמזויפים והתגלו כאנשים אמתיים הפעילים למען ראש הממשלה.

גיורא עזרא שהוצג כבוט אמר במשדר: "קמתי הבוקר ואחרי שראיתי מה שהופיע בעיתון הבוקר הרגשתי כעס. שייכו אותי לקבוצה שלא קיימת. אני לא כותב ברשת בשם שלי כי אני חושש לילדים שלי. פוחד שיתנקמו בהם. יש לי ציוצים בוטים וזה אני".

יואל מנור סיפר: "הסתבר לי שנהייתי סלב פתאום. אף אחד לא פנה אלינו. אחרי שזה התפרסם קיבלתי המון פניות מכלי תקשורת. כשרוצים אז אפשר למצוא אותי".

לדברי דלילה מור: "אני לא חברה בשום קבוצה ואף אחד לא מפעיל אותי". 

טוויטר מסירה חשבונות

בתוך כך החלה חברת טוויטר להסיר היום את החשבונות שהופיעו בתחקיר של העיתונים "ידיעות אחרונות" ו"הניו יורק טיימס" בנוגע לבוטים המופעלים לכאורה לטובתו של בנימין נתניהו בבחירות בישראל. בימים הקרובים צפויים להיות מוסרים חשבונות נוספים. בד בבד, התלונה שהגישו בכחול לבן למשטרה תועבר בקרוב לבחינת היועץ המשפטי לממשלה. השאלה המרכזית שתיבחן: האם מי מהדמויות קיבלה תשלום תמורת הפצת מסרים בעד נתניהו והליכוד.הפופולריים