אלשיך על הדוח בעניין ההתקשרות עם החברה של גנץ: "לא היו דברים מעולם"

אלשיך על הדוח בעניין החברה של גנץ: "להד"ם"
המפכ"ל לשעבר התייחס בביטול לביקורת שהטיח במשטרה מבקר המדינה בנוגע להתנהלות מול חברת הממד החמישי: "אני לא רוצה להיות בתוך מערכת הבחירות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ ורוני אלשיך
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מפכ"ל המשטרה לשעבר, רוני אלשיך, התייחס היום לדו"ח מבקר המדינה בנוגע להתקשרות עם חברת הממד החמישי של בני גנץ:  "בעוד שבוע (אחרי הבחירות) אהיה מוכן להתייחס, אני לא רוצה להיות בתוך מערכת הבחירות, אבל להד"ם ענק". את הדברים אמר אלשיך באירוע "המוסדיים" של TheMarker  ואקסלנס בקומה הרביעית בתל אביב. דוח המבקר הצביע על פגמים וליקויים במשטרה בנוגע להליכים של התקשרות עם החברה הפרטית שבראשה עמד המועמד לראשות הממשלה מטעם מפלגת כחול לבן.

באשר למלחמה בשחיתות, המפכ"ל לשעבר אמר כי יש צורך לעסוק במניעתה ולא רק באכיפה.  "המבחן של משטרה הוא הורדת כמות העבירות, לכן המשטרה לא יכולה להשתבח בכתבי אישום. המענה הוא מניעתי. נכון שעושים אכיפה, כי אם אין אכיפה אין הרתעה והרתעה מייצרת מניעה, אבל קודם כל מניעה".

"אנחנו צריכים בכל פרשה של שחיתות למצות את התובנות כדי לסגור את הפרצות ואני אשמח שיהיו מפלגות שזו תהיה האג'נדה שלהן, לשמוע באופן פוזיטיבי מה יכול היה למנוע", הוסיף המפכ"ל לשעבר.

אלשיך סיכם: "אני לא מכיר חקירה אחת של המשטרה שאין בה תובנות מה אפשר לעשות כדי למנוע. כשיש דינמיקה של למנוע, נכון שיהיו עבריינים, אבל כשאתה כל הזמן מקרר את הפרצות לוקח זמן למצוא פרצה חדשה".

הפופולריים